Přečtěte si: Smart city v praxi: první kniha českého autora o konceptu smart city  

Pozvánky na akce


Stalo se


 
 
     
      

AMPER – chytré technologie pro chytrá města

Akce již proběhla.

16.3.2017 Ve dnech 21. – 24. 3. 2017 se na brněnském výstavišti představí 600 firem z 22 zemí světa na jubilejním 25. ročníku největší středoevropské veletržní akce v oborech energetiky, elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – AMPER 2017. Pro odborníky a manažery je AMPER jedinečným místem k rozšíření obchodních kontaktů a seznámení s technologickými novinkami. Veletrh pořádaný společností TERINVEST bude zahájen soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER. Hlavními tématy doprovodných programů veletrhu je Průmysl 4.0, e-mobilita a SMART CITY.

AMPER SMART CITY představuje…

Moderní technologie, které se snaží zvýšit kvalitu života ve městě, na veletrhu prezentuje například kolínská firma TECO. Tecomat Foxtrot - systém pro integraci technologií pro Smart City, Smart Grid a Smart House je volně programovatelnou řídicí a datovou základnou využitelnou pro lokální řízení a sběr dat z vlastních senzorů a akčních členů připojitelných přes moduly sběrnicové nebo rádiové. Je využitelný pro implementaci v projektech veřejného osvětlení, parkování, nabíjecí infrastruktury pro elektromobily nebo pro elektrokola, pro bike sharing nebo elektronicky otevírané stojany na kola. Nachází uplatnění pro řízení tramvajových zastávek, monitoring vodárenských a plynárenských sítí nebo ve smart meteringu. Na fotografii vpravo je prezentace systému Tecomat Foxtrot společnosti Teco na AMPER 2016.

Další zajímavost představí firma Thermo-control CZ. Jedná se o systém Chytrého domu SALUS iT600, který lze využít pro domácí i komerční využití. Navíc systém nabízí možnost ovládat více nemovitostí z jednoho zařízení, případně centrálního pultu. Systém umožňuje vytvářet vlastní pravidla pro optimální pohodu vytápění s nadstandardními funkcemi pro jejich regulaci a úsporu nákladů na provoz.

Zástupce měst a obcí jistě zaujme systém bezdrátového řízení veřejného osvětlení APOLLO vystavovatele T-Industry v hale V. Jedná se o ucelené řešení poskytující on-line obousměrnou bezdrátovou komunikaci s jednotlivými svítidly. Umožňuje zasílání příkazů na změnu intenzity osvětlení a zabezpečuje chybové hlášení o stavu a případných chybách (přehřátí apod.). Uživateli poskytuje přístup a údaje přes vestavěné WEBové rozhraní anebo přes cloud.

Své novinky představí také společnost Papouch store. Moduly Papouch PAPAGO jsou určené k monitorování nejrůznějších veličin a stavů přes Ethernet, WiFi a nově i GPRS. K dispozici jsou moduly PAPAGO pro měření teploty, vlhkosti, dvoustavových veličin, monitorování spotřeby energií atd. Moduly mají napájení PoE, robustní provedení a mnoho standardních komunikačních protokolů.

Návštěvníci veletrhu si také mohou prohlédnout 100% elektrický nízkopodlažní autobus EKOVA Electron od společnosti EKOVA ELECTRIC, jehož dojezd je až 250 km. O tento dojezd se stará celkem 7 setů baterií o celkové kapacitě 265 kWh. Vnitřní a vnější osvětlení elektrobusu je řešeno pomocí LED technologie. Elektrobus je možno nabíjet pomocí standardního nočního nabíjení 43 kW DC a 22 kW AC, rychlonabíjení pomocí robotické ruky nebo sběračem 200–600 kW.

O konceptu smart city, jeho ekonomice a moderních technologiích, které jej pomáhají naplňovat, se mohou účastníci dozvědět na konferenci „Smart city v praxi II“, určené pro řídící pracovníky a vrcholové specialisty, kteří budou tato chytrá řešení implementovat do konkrétních podmínek v daném městě. Konference se koná v úterý 21. 3. od 9 hod. v hale P, sál P4. Návštěvníci veletrhu tak mají jedinečnou možnost jak diskutovat na odborné konferenci, tak získat praktické informace o prezentovaných moderních technologiích na stáncích vystavovatelů.

Novinky největších lídrů z oboru

Tradičně silným oborem veletrhu AMPER je obor elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov. Těšit se můžete na novinky lídrů trhu, jakými jsou např. ABB, KOPOS KOLÍN, OBO BETTERMAN, TECO, WAGO-Elektro nebo JABLOTRON ALARMS a NOARK Electric Europe. Ve společné expozici v přední části haly P nepřehlédnete novinky nadnárodních společností Rittal a EPLAN, které představí možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0. Společnost EPLAN navíc v premiéře na veletrhu AMPER uvede inovativní, kompletně nově vyvinutý software – EPLAN Cogineer, s jehož pomocí mohou uživatelé konfigurovat schémata elektrického a fluidního zapojení pouhým jedním stisknutím tlačítka.

Expozice společnosti ABB na veletrhu AMPER 2016 v hale P a V s celkovou plochou 500 m2

Na veletrhu AMPER má své nezastupitelné místo sekce osvětlovací techniky. V této části moderní haly P bude návštěvníkům předvedena řada novinek. Greenlux se pochlubí LED svítidlem pro provozy s náročnějšími podmínkami, LEDVANCE LED trubicí pro elektromagnetické předřadníky díky které proměníte staré svítidlo s tlumivkou v nové LED svítidlo s bezdrátovým řízením a skokovým stmíváním. Designovou perličkou pak jistě budou retro domovní vypínače firmy OBZOR, výrobní družstvo Zlín.

Terinvest, redakčně upraveno

Foto © Terinvest

Akce již proběhla.

 Přečtěte si také:

Mico Pro = Maximálně modulární kontrola proudu

13.3.2017 Mico Pro je nový a inovativní systém od společnosti Murrelektronik pro sledování proudu. Modulární konstrukce umožňuje přizpůsobit systémy přesně konkrétní aplikaci, což poskytuje příznivý poměr nákladů a užitku při maximální úspoře prostoru. Patentované vypínací chování zajišťuje maximální disponibilitu stroje. Další výhodou je integrovaný koncept distribuce potenciálů, která výrazně redukuje instalaci v rozvaděči. 


Diagnostika hračkou

6.3.2017 Sběrnicový systém Cube společnosti Murrelektronik nabízí rozsáhlé diagnostické možnosti. Nová diagnostická brána Cube67 (gateway) přístup k těmto datům nyní ještě více usnadňuje. Toto řešení se snadno implementuje, zajišťuje jasná hlášení při poruše a díky rychlejšímu odstranění poruch umožňuje vysokou disponibilitu strojů a zařízení. 


ABB představí na veletrhu Amper inteligentní výrobky, aplikace a řešení a služby pro digitální budoucnost průmyslu

6.3.2017 Společnost ABB, technologický průkopník a přední světový dodavatel v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky, vás zve k návštěvě svých stánků na veletrhu AMPER 2017, který proběhne ve dnech 21.–24. března 2017 na brněnském výstavišti. 


Automatizace: jednoduché konfigurační řešení pro každého

2.3.2017 Na veletrhu AMPER 2017 bude mít svou premiéru revoluční řešení pro automatizaci EPLAN Cogineer, které bude v Brně poprvé představeno coby doplněk systému EPLAN Electric P8. Jedná se o inovativní, kompletně nově vyvinutý software, s jehož pomocí mohou uživatelé konfigurovat schémata elektrického a fluidního zapojení pouhým jedním stisknutím tlačítka. Dodavatel řešení EPLAN tedy vyvinul automatizační software na bázi konfigurace, který může ihned začít používat každý uživatel platformy EPLAN.  


Eplan a Rittal na veletrhu AMPER 2017: Výroba rozváděčů dle konceptu Průmysl 4.0

1.3.2017 Praktické výhody a příležitosti digitalizace v rámci procesu výroby řídicích a distribučních rozváděčů, to je téma, kterému se během veletrhu AMPER 2017 budou věnovat společnosti Eplan a Rittal. Obě firmy společně představí, co projektanti a výrobci rozváděčů potřebují vědět pro co největší využití síťových inženýrských řešení a digitálních dat. Důraz bude především kladen na přímý a dlouhodobý přínos řešení – zcela v souladu s filozofií obou společností. Na společném stánku bude představena možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmysl 4.0. 


Emparro67 Hybrid = Nová dimenze decentralizovaného napájení

27.2.2017 Inovativní spínaný zdroj Emparro67 Hybrid od společnosti Murrelektronik je „multitalent“ s rozmanitými přednostmi: Jeho výhodou není jen přesun elektrického napájení z rozvaděče do prostoru zařízení, ale pomocí dvou integrovaných kanálů pro kontrolu zátěžového obvodu 24 V DC navíc sleduje proud, a zajišťuje tak vysokou provozní spolehlivost. Rozhraní IO-Link umožňuje komplexní a transparentní komunikaci. 


 

Naše tipy


Copyright © 2012 – 2017 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services