Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Akce již proběhla.


Veletrh CZECHBUS již za měsíc

26.10.2023 Podzimní veletržní sezóna v PVA EXPO PRAHA přinese i 12. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS a s ním opět novinky a trendy z oboru. Termín konání je 21. až 23. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Co bude na veletrhu k vidění

Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se sejdou na tradiční události CZECHBUS, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům představí své technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, telematiky nebo servisní techniky firmy jako SOR, Škoda Group, Busplan, Molpir, Rošero, Daimler Buses ČR, Turancar, AD technik a řada dalších.

Společnost Scania nabídne návštěvníkům na svém stánku dálkový, luxusní model autobusu Scania Irizar i6s Efficient o délce 14m na podvozku K450 EB6x24NI. Zajímavostí jsou určitě digitální zrcátka místo klasických což je prvek ve výbavě Efficient. Efficient je inovovaná verze modelu i6s, která má za cíl přinést ještě vyšší úsporu provozních nákladů, především pak paliva.

Na expozici společnosti MAN Truck & Bus bude mimo jiné k vidění MAN Lion´s Coach - s inovativním řešením asistenčních systémů jako např. elektricky aktivní řízení či hlídání pruhů a také OptiView zpětná zrcátka a MAN Lion‘s Intercity LE 12 – příměstský low entry pro Středočeský kraj – plně odpovídající požadavkům na standardy PID (Pražská integrovaní doprava). Více na tiskové konferenci dne 21.11.2023 od 14:00 hod., stánek 4C02.

Slavnostní zahájení veletrhu proběhne taktéž první den veletrhu v Hale 4 od 10:00 hod. a následovat budou tiskové konference, kde budou představeny další novinky jednotlivých společností. Od 10:30 na stánku 4A03 společnosti SOR Libchavy a od 11:30 na 4A05 společnosti OSTRA GROUP.

Nově se letos bude v rámci veletrhu udělovat ocenění GRAND PRIX za nejlepší exponát/technologii. Vítězové pak budou vyhlášeni v rámci společenského večera druhý den veletrhu.

Doprovodný program

První den veletrhu, v úterý 21. 11., zaplní Kongresový sál odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku – Veřejná doprava „on line“.

Následující den na ni naváže již 12. ročník Konference Elektrické autobusy pro město XII, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Tato akce vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací příležitost i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace.

Poslední den veletrhu, čtvrtek 23.11., proběhne ENERGO SUMMIT, který se věnuje nejzásadnějším tématům současného světa energií, o kterých budou hovořit přední odborníci z České republiky i zahraničí. V publiku zasednou zejména ředitelé, jednatelé a členové představenstva největších, středních a malých firem, svazů a dalších subjektů z oboru energetiky. Kompletní program je zveřejněn na www.energosummit.cz.

Nově v souběhu mezinárodní kontraktační akce cestovního ruchu, CZECH TRAVEL MARKET

Vystavovatelé z ČR i zahraničí budou své služby profesionálům z výjezdového, příjezdového i domácího cestovního ruchu nabízet v úterý 21. listopadu 2023 od 9:00 – 17:00 hod. v hale 2D. Ve speakers corneru v přízemí Vstupní haly I připravuje SLOVENSKÝ WORKSHOP ředitelka slovenského zastoupení pro cestovní ruch Ing. Marta Kučerová ze SLOVAKIA TRAVEL. V 1. patře stejné haly pak budou pro zájemce připraveny další dva workshopy – ve spolupráci s Natali Munitić z CHORVATSKÉHO TURISTICKÉHO SDRUŽENÍ je připravován CHORVATSKÝ WORKSHOP a Mgr. Dorotka Nikolicza z Maďarské turistické centrály se podílí na přípravě MAĎARSKÉHO WORKSHOPU. Akce CZECH TRAVEL MARKET je určena odborníkům z oblasti cestovního ruchu a není přístupná veřejnosti. Vstup je umožněn po předchozí rezervaci na webových stránkách akce https://czechtravelmarket.cz/sleva/travel/.

Více informací na www.czechbus.eu

ABF, a.s.

Foto © ABF a Proelektrotechniky.cz

 Přečtěte si také:

Cyklus odborných konferencí „Smart city v praxi“ a„Elektrické autobusy pro město“

Konference „Elektrické autobusy pro město“ se již od svého prvního běhu v říjnu 2013 vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací akce i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy, nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace. Konference „Smart city v praxi“ je zaměřena především na ty zástupce měst a obcí a veřejných organizací, kteří se budou rozhodovat o volbě konkrétních řešení od konkrétního dodavatele pro definování a naplňování investičních projektů, jimiž je koncept smart city v daném městě realizován. Konference Efektivní elektromobilita v organizacích je určena odborné veřejnosti z řad průmyslu a ostatních relevantních organizací, správcům jejich vozového parku, dalším zájemcům o tuto problematiku, příp. školám či městským službám.

Pozvánky na tyto konference a zprávy z těchto a dalších konferencí naleznete zde.


Consulting Services: Naše odborné služby

Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services je konzultační firma v oblasti inovativních technologií pro dopravu a smart city (včetně energetiky a vodíkových technologií), která rovněž provozuje informační portály www.smartcityvpraxi.cz a www.proelektrotechniky.cz a organizuje odborné akce. V rámci našich odborných služeb Vám nabízíme vypracování strategie smart city, spolupráci na vytváření strategických dokumentů, vytváření a realizace projektů pro smart city, další odborné konzultační služby (studie, průzkumy, analýzy), vytváření a realizace dalších projektů s inovativními technologiemi (automatická vozidla, vodíkové technologie, elektromobilita aj.), specializované vzdělávací akce „na klíč“, prezentační a autorské služby (prezentace na konferencích, portálech). 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services