Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
Unikátní zásuvkový systém Mainline

9.12.2012 Společnost inwolf s.r.o. přináší na český trh unikátní britský zásuvkový systém Mainline. To hlavní, co systém nabízí, je svoboda připojení. Samotná myšlenka pochází z Austrálie, kde byl systém v roce 2002 patentován. Zásuvky lze jednoduše připojovat a odpojovat v množství a na místech, které aktuálně vyhovují uživateli, a to po celé délce vedení Mainline. Tento libovolný posuv umožnil unikátní způsob připojení zásuvek k vodičům rozvodné lišty prostřednictvím nožového konektoru, který zapadá do měděných sběrnic, čímž se vytvoří robustní spoj. Tím je zcela eliminováno přechodové napětí a vyhřívání spojů při zátěži. Novinkou je společné vedení dat ve stejné liště po silových vodičích. Uživatel má tedy dvě vedení v jednom.

Systém Mainline je jediným zásuvkovým rozvodem, který vedení elektřiny řeší komplexně jako propojovací systém, díky kterému uživatelé mohou vyřešit přívod elektrické energie v celých objektech. Zároveň se jedná o jediný zásuvkový rozvod, který si v případě změny bydliště nebo sídla můžete vzít s sebou a opakovaně jej instalovat. 

Více informací  zde

Přečtěte si také:

Standardizace – kouzelné slovo pro bezporuchový provoz elektrických zařízení?

1.4.2014 Dojde-li k poruše během řídicího procesu, je toto zpravidla monitorováno měřicí nebo senzorovou technikou. V automatizaci to může vyvolat operaci, která poruchu odstraní nebo hlásí. Tím je tedy definován a znám stav procesu po poruše. Jestliže však dojde v řídicím rozváděči k elektrické chybě, není zpravidla automatizační technika schopna na tento stav reagovat. Dojde-li díky elektrické chybě k dalším škodám, jde většinou o časové a finanční náklady a také o delší výpadek procesu. Pro dlouhodobé zajištění a zlepšení ochrany osob a zařízení byla proto zavedena nová norma IEC 61439.  


Schneider Electric: Acti 9 – rEvoluce v jištění

15.11.2013 Společnost Schneider Electric uvedla na trh modulární systém Acti 9. Pět generací zkušeností s nízkonapěťovými systémy umožnilo navrhnout a vyrobit systém, který splňuje i ty nejvyšší požadavky. Při jeho vývoji bylo přihlášeno 22 nových patentů. Přizpůsobuje se náročnému prostředí všech aplikací a poskytuje uživatelům nákladově efektivní elektrické instalace s nulovými požadavky na údržbu. Jednoduchý a výkonný komunikační systém Smartlink umožňuje monitorovat a řídit spotřebu energie na úrovni velkých celků i  individuálních zátěží. 


Revoluce v sestavování přípojných míst

30.5.2013 Společnost Schmachtl CZ přichází s řešením, které významně usnadní uživatelům výpočetní techniky a spotřební elektroniky připojování k silovým a datovým sítím. Ke snadnému připojení slouží přípojné boxy, které se mohou zabudovat buď do stolu, nebo na stůl, a tím ulehčit připojení k různým sítím. Není třeba hledat někde pod stolem kabely pro připojení počítače, příp. telefonů, tiskáren, monitorů, dataprojektorů a dalších zařízení.  Elektroměry Eaton řady KWZ4 s certifikací MID

20.5.2013 Elektroměry typové řady KWZ4 od Eaton Elektrotechnika (dříve Moeller Elektrotechnika) tvoří modulární statické elektroměry pro připojení do třífázové čtyřvodičové rozvodné sítě. Elektroměry jsou určeny především pro měření činné odebírané elektrické energie. U vyšších verzí umožňují i měření dodávané energie. Měření může probíhat v jednom nebo dvou tarifech. Elektroměry jsou určené pro připojení v sítích pro přímé nebo polopřímé přes měřicí transformátory proudů. 


Chytré rozváděče Rittal

15.4.2013 Je jedna zásuvka stejná jako všechny ostatní? To je již minulostí, dnes obsahují inteligentní systémy silnoproudého rozvodu – Power Distribution Units (PDU) – mnoho přídavných funkcí. Aktuální modely měří, spínají a monitorují odevzdávaný výkon, na přání až na úroveň jednotlivých zásuvek. Důležité je, že se PDU přesně hodí pro požadavky uživatelů. Konstruování nízkonapěťových rozváděčů dle normy ČSN EN 61439

2.4.2013 V červnu minulého roku byla přepracována a nově vydána prvotní verze ČSN EN 61439-1 a ČSN EN 61439-2 z roku 2010 ve vydání 2. Přechodné období ČSN EN 60439-1 však nebylo změněno. Proto mají konstruktéři nízkonapěťových rozváděčů nejvyšší čas požadavky nové normy implementovat do svých zařízení. Výraznou podporu přitom nabízí nová verze plánovacího softwaru Power Engineering od společnosti Rittal. „Chytré“ přepěťové ochrany patentované technologie VG

25.3.2013 Jedním z exponátů, který soutěžil o ocenění Zlatý Amper 2013 a zaujal redakci našeho portálu, jsou přepěťové ochrany VG od společnosti CITEL. Princip této technologie je velmi jednoduchý: Jedná se o hybrid, tj. o sériové řazení výkonného varistoru (multivaristoru) a výkonného speciálního plynem plněného jiskřiště. Tím došlo k tomu, že tato kombinace odstranila jak problémové vlastnosti jiskřiště, tak i varistoru a zůstaly zachovány pouze výhodné vlastnosti obou prvků. 

 


Společná řešení pro IT a průmysl

4.3.2013 Integrace IT do automatizace, která je bezpečná z hlediska výpadků, představuje výzvu, i když je infrastruktura podobná. Řešením je společný, modulární základ se standardizovanými systémy, vyhovující jak stroji a řídicímu systému, tak i počítačům a serverům. S programem „Rittal – The System.“ spojila společnost Rittal inovační výrobky z oblasti rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury do jedné systémové platformy. 

 

 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services