Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Kamery „All-in-One“ pro vnitřní a venkovní použití

3.6.2013 Nejnovější kamery řady „All-in-One“ od společnosti Siemens pro systémy průmyslové televize (Closed Circuit Television – CCTV) uživatelům nabízejí vysoké rozlišení a díky své všestrannosti a pokročilým funkcím pokrývají většinu bezpečnostních požadavků. V nabídce je model pro vnitřní použití, dva univerzální modely pro vnitřní i venkovní použití zabudované ve vytápěných krytech se stupněm krytí IP66 a kopulový (tzv. fixed-dome) model se stupněm krytí IP66 v provedení odolném proti vandalismu.

Nové kamery se snadno instalují i nastavují. Disponují například funkcí automatického přepínání mezi provozními režimy den/noc, která je využívána za snížené intenzity osvětlení. Kamera se při poklesu intenzity osvětlení automaticky přepne z barevného módu do černobílého a stane se infra-citlivou. Díky této funkci poskytuje kvalitní obraz i tam, kde by standardní kamery informace ze sledované scény nebyly schopny získat. Funkce WDR (Wide Dynamic Range), která je využívána při snímání scény s mimořádně dynamickým světelným rozsahem, umožňuje pořizovat zřetelné snímky i za nepříznivých světelných podmínek. Kamery mají také vestavěný modul s rozhraním pro přenos videosignálu po „krouceném páru“, díky němuž je možné přenášet videosignál i po kabelech typu UTP.

Nejvýkonnější model řady „All-in-One“ je vybaven unikátním osvětlovacím systémem kombinujícím infračervené a viditelné bílé světlo: Při nedostatku světla z okolních zdrojů lze sledovat scénu osvětlenou infračerveným světlem. Použití bílého světla je pro potencionálního narušitele naopak znamením, že je sledován a současně kameře poskytuje dostatek světla k pořízení barevných snímků.

Kamery Siemens řady „All-in-One“ jsou dodávány s integrovaným a seřízeným objektivem, což výrazně zkracuje dobu potřebnou na jejich instalaci. Montáž obou modelů kamer určených pro vnitřní i venkovní použití dále usnadňují držáky a sluneční clony dodávané jako standardní příslušenství. Se všemi modely řady je také dodávána jednotka dálkového ovládání, jež zajišťuje snadný a rychlý přístup ke všem nastavením kamery. Volitelná kompenzace protisvětla, redukce šumu v režimu 2D/3D a rozlišení televizního obrazu 560/600 TV-řádků zaručují, že nové kamery poskytují ostré a detailní snímky i za velmi nepříznivých světelných podmínek.

Všechny nové modely mají velmi kvalitní objektivy typu autofokus s dvaadvacetinásobným zvětšením, díky němuž umožňují přiblížení z přehledového až na detailní zobrazení. Všechny kamery také obsahují jak pokročilý systém detekce pohybu s vestavěnou funkcí rozpoznání obličeje (funkce umožňuje spolehlivě rozlišit lidi od jiných detekovaných cílů), tak i vstup pro signál poplachu. V případě, že je alarmový vstup aktivován, kamera automaticky „zazumuje“ na jednu z deseti přednastavených pozic, takže lze spolehlivě zjistit příčinu poplachu.

Čtyři nové kamery pro systémy průmyslové televize doplňují nabídku společnosti Siemens v oblasti systémů kontroly vstupu (ACS) a elektronické zabezpečovací signalizace (EZS).

Siemens, redakčně upraveno

Foto: Siemens

Další informace zde

Přečtěte si také:

Rodiny produktů AMAX a RADION od Bosche střeží objekty různých velikostí

28.4.2014 Rodina bezpečnostních zařízení kontrolujících neoprávněný vstup do objektů Bosch AMAX se koncem dubna 2014 rozšířila na tři produkty, představující vzájemně navazující řešení: AMAX 2100 je vhodný pro malé aplikace o maximálním počtu 8 zón. AMAX 3000 je určen pro objekty vyžadující 32 zón a AMAX 4000, který je na trhu již od roku 2013, ochrání velké areály vyžadující 64 zón, jako je například klinika s několika ordinacemi. 


Desigo CC: nová platforma pro řízení inteligentních budov

9.4.2014 Na konci března 2014 představila společnost Siemens novou platformu pro řízení inteligentních budov s obchodním označením Desigo CC. Jako první svého druhu umožňuje tato platforma uživatelům integrovat všechny systémy budovy: od topení, větrání a klimatizace (HVAC) přes požární bezpečnost a zabezpečení proti vniknutí (video a detekce), energetické hospodářství včetně automatických funkcí místností až po osvětlení a stínění. 


Eco Power Meter KW9M

30.1.2014 Společnost Panasonic Electric Works Europe AG představila koncem ledna 2014 české odborné veřejnosti inteligentní elektroměr KW9M, který měří s odchylkou pouhých 0,5 %. Tím se řadí k nejpřesnějším přístrojům v oblasti podružného měření (tedy dílčího měření spotřeby sloužícího zpravidla k rozúčtování). Tento elektroměr se používá pro měření střídavého nebo stejnosměrného napětí do 500 V. 


BME280: první integrovaný senzor teploty, tlaku a vlhkosti

9.1.2014 Společnost Bosch Sensortec představila na začátku roku 2014 unikátní produkt: BME280 Integrated Environmental Unit (integrovaná jednotka pro prostředí), který jako první na světě sdružuje do jednoho senzoru měření teploty, tlaku a vlhkosti. Tento senzor je nyní k dispozici omezenému  okruhu zákazníků. Schneider Electric: Acti 9 – rEvoluce v jištění

15.11.2013 Společnost Schneider Electric uvedla na trh modulární systém Acti 9. Pět generací zkušeností s nízkonapěťovými systémy umožnilo navrhnout a vyrobit systém, který splňuje i ty nejvyšší požadavky. Při jeho vývoji bylo přihlášeno 22 nových patentů. Přizpůsobuje se náročnému prostředí všech aplikací a poskytuje uživatelům nákladově efektivní elektrické instalace s nulovými požadavky na údržbu. Jednoduchý a výkonný komunikační systém Smartlink umožňuje monitorovat a řídit spotřebu energie na úrovni velkých celků i  individuálních zátěží. 


Smart Cosmo: projekt řídicího panelu pro inteligentní budovy v systémech smart grid

13.11.2013 Společnost Panasonic Corporation oznámila veřejnosti začátkem listopadu 2013 vývoj nového řídicího panelu pro ovládání a vizualizaci energetického managementu v budovách, určeného zejména jako koncový řídicí bod při vytváření systémů smart grid. Pod značkou Smart Cosmo™ by se měl objevit na trhu nejpozději v březnu 2015. 


Dragon Dome: infračervená LED pro bezpečnost na dálku

7.10.2013 Koncem září 2013 byla veřejnosti představena nová infračervená LED pro zabezpečení budov od společnosti Osram Opto Semiconductors, prezentovaná pod obchodním názvem Dragon Dome (přibližně „dračí zámek“). Zaměřený paprsek této vysoce výkonné infračervené LED se světlem o vlnové délce 850 nm dosáhne do vzdálenosti přes 100 m, přitom má kompaktní design a nepotřebuje vnější čočku. Díky těmto parametrům je ideální pro použití v bezpečnostních technologiích, například CCTV. 


Ocenění GRAND PRIX: systém Tecomat Foxtrot

26.9.2013 Jedno z ocenění GRAND PRIX veletrhu FOR ARCH 2013 získal řídicí systém Tecomat Foxtrot od společnosti Teco. Tento otevřený a volně programovatelný PLC (Programmable Logic Controler) systém je možné díky pokročilým komunikačním funkcím a řadě volitelných rozhraní propojit s dalšími systémy, jako jsou např. multimedia, zabezpečovací ústředny, elektrické zámky, klimatizace, osvětlení a žaluzie či tepelné čerpadlo nebo fotovoltaika. 


Magic Mirror: kouzelné zrcadlo chrání budovy

19.7.2013 Siemens Building Technologies, divize společnosti Siemens, představila v červenci 2013 nový pasivní infračervený detektor pohybu v budovách na ochranu proti neoprávněnému vniknutí. Tento detektor (viz foto) má obchodní název Magic Mirror, tedy Kouzelné zrcadlo, a představuje další krok ve zdokonalování technologie pro ochranu budov.


Nasávací hlásiče kouře s dokonalejší metodou detekce

12.6.2013 Společnost Siemens uvedla na trh dva nové nasávací hlásiče kouře (Aspirating smoke detectors – ASD), které umějí bezpečně rozlišovat mezi kouřem, párou a prachem. Pomocí vzorkovacího potrubí průběžně odebírají ze sledovaného prostoru vzorky vzduchu a zjišťují, zda v nich nejsou obsaženy kouřové částice. Oba modely využívají optickou metodu detekce při použití světla o dvou vlnových délkách (modrého a infračerveného), a proto jsou schopny s vysokou přesností určit rozměry částic i jejich koncentraci ve vzduchu.  

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services