Přečtěte si:  Vývoj technologií, vývoj trhů i potíže růstu: Zpráva z konference Elektrické autobusy pro město XII


Pozvánky na akce


Stalo se


Spínaný zdroj Emparro20 Pro s IO-Link adaptérem od Murrelektronik podporuje digitalizaci průmyslu

30.1.2023 Moderní koncepce automatizace a technologie jsou bez digitalizace nemyslitelné. Významnou podporu této koncepce nabízí spínaný zdroj Emparro20 Pro s IO-Link adaptérem od Murrelektronik, s nímž byla odborná veřejnost seznámena v lednu 2023.

Spínaný zdroj Emparro20 Pro

Nový, vysoce účinný spínaný zdroj Emparro20-Pro (viz foto vpravo) představuje významnou finanční úsporu pro jeho průmyslové uživatele, a to zejména díky své delší životnosti, která přispívá k vyšší dostupnosti stroje. Emparro20-Pro je kromě toho o více než 40 % užší než jeho předchůdce, což šetří místo v rozvaděči i náklady na něj.

K instalaci Emparro20-Pro na lištu DIN není potřeba žádné nářadí. Velkou novinkou je adaptér IO-Link (prodává se samostatně), který umožňuje uživateli nastavit výstupní napětí, uzamknout provozní prvky nebo spustit diagnostiku napájecího zdroje na dálku.

Jeho hlavními charakteristickými vlastnostmi jsou

•    účinnost vyšší než 95 %,

•    volitelný adaptér pro rozhraní IO-Link (viz detailní záběr níže),

•    150 % zvýšení výkonu po dobu 5 sekund,

•    přepínač paralelního režimu,

•    elektronická ochrana obvodů (režim Mico),

•    štíhlý, prostorově úsporný design,

•    montáž na lištu DIN nebo šrouby,

•    připojení pružinových svorek push-in,

•    nastavitelný široký rozsah výstupního napětí,

•    chybové hlášení prostřednictvím bezpotenciálového výstražného signálu,

•    výpočet životnosti a signál preventivní výměny,

•    transformátor se zesílenou izolací,

•    integrovaná ochrana zařízení.

IO-Link

IO-Link je systém pro rychlou a snadnou integraci všech typů signálů, analogových nebo digitálních, od různých výrobců, s využitím standardizovaných řešení. Napomáhá vytváření spojení, pokud možno decentralizovaných a bez rozvaděčů. S jeho podporou lze propojit řídicí jednotku s úrovní zařízení a v případě potřeby ji digitalizovat prostřednictvím přímého připojení ke cloudu.

Přechodem na IO-Link se významně zkrátí doba uvedení do provozu, klesnou náklady, zvýší se produktivita a zjednoduší servis/údržba.

redakce Proelektrotechniky.cz

Foto © Murrelektronik

Další infomace na https://www.murrelektronik.cz/cz/novinky/io-link/

Pro více informací o dalších produktech Murrelektronik navštivte
www.murrelektronik.cz.

 Přečtěte si také:

Do průmyslového pole: Decentralizace spínaných zdrojů jako trend a příležitost v automatizaci

13.6.2022 Stále více provozovatelů systémů se obrací k decentralizovaným zdrojům napájení. Koneckonců nabízejí významné výhody včetně kratších instalačních časů, komplexní diagnostiky skrze IO-Link a umožňují mnohem menší rozvaděč s nižšími nároky na chlazení. Vyšší výkon, miniaturizace a požadavky na chlazení – dosud klasický konflikt cílů v elektrotechnice, který byl vyřešen díky chytrým konceptům. 


Dny rozvaděčů jsou sečteny – Murrelektronik představuje Vario-X  

3.5.2022 Společnost Murrelektronik rozšiřuje svoje produktové portfolio a představuje vám inovativní novinku – Vario-X. Jedná se o první automatizační platformu, která přináší senzory a akční členy do terénu bez rozváděčů a decentralizovaně. Navíc díky digitálnímu dvojčeti šetříte nejen náklady, ale i čas při plánování, instalaci, provozu a servisu. 


IO-Link od společnosti Murrelektronik – společně si rozumíme!

8.3.2022 Výrobní procesy a systémy jsou stále složitější, shromažďuje se stále více dat a propojuje se do sítě. IO-Link je pro tyto procesy tím nejvhodnějším společníkem. Komunikační standard vytváří transparentnost od úrovně snímač-aktor až po cloud. 


IO-Link mastery s mnoha schopnostmi

22.2.2022 Murrelektronik rozšiřuje své portfolio výrobků IO-Link sběrnicovými moduly MVK Pro a IMPACT67 Pro s krytím IP67. Tyto robustní moduly poskytují diagnostické funkce a výstupní proud 4 A na každém portu. Jsou dostupné ve všech běžných protokolech a je možno je používat také nezávisle na sběrnici. 


Murrelektronik: Nově vstupujeme do světa Vision systémů!

7.2.2022 Systémy VISION jsou v průmyslové výrobě a logistice stále důležitější. Pokud jde o Industry 4.0, nebo IIoT, nemohou zde chybět průmyslové kamery pro zpracování obrazu. Společnost Murrelektronik nyní nabízí se svými instalačními řešeními decentralizovaná Vison řešení pro průmyslové zpracování obrazu. Se společností Murrelektronik mají výrobci strojů a systémů po svém boku výkonného partnera, pokud jde o napájení a správu signálů/dat pro inteligentní propojení kamer v průmyslových výrobních procesech nebo logistice. 


Žrouti nákladů v instalační technice   

4.10.2021 Již v rané fázi konstrukce se v elektrické instalační technice skrývají žrouti nákladů, které lze vymýtit systémově orientovanými koncepcemi a decentrální automatizační technikou. Jaké metody a koncepce lze použít k uspokojení individuálních potřeb výrobců strojů a jak lze dosáhnout větší standardizace a efektivity v elektroinstalaci, k tomu nabízí Murrelektronik různé scénáře řešení, které snižují náklady až o 30 %. 


Pozvedněte svůj business na vyšší úroveň ještě dnes

7.9.2021 Jakou získáte konkurenční výhodu díky spojení s Murrelektronik? Snížíte své náklady až o 30 procent díky řešením systémových technologií. Tlaky představované náklady a konkurencí se neustále zvyšují. Integrované automatizační systémy poskytované společností Murrelektronik vám dokážou ušetřit čas, peníze a starosti. 


 

Naše tipy


Copyright © 2012 – 2023 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services