Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Jak zefektivnit výrobu: Postavte si výrobní linku na míru

4.8.2015 Průmyslové výrobní procesy čelí v posledních letech několika významným výzvám: Konkurenční síly tlačí na nákladovou efektivnost výrobního procesu a zároveň vedou k potřebě tento výrobní proces co nejvíce přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníků. Snaha rozšiřovat trhy kromě toho přináší globalizaci výroby, a s ní i nutnou adaptaci na potřeby a požadavky místního trhu v nejrůznějších zemích světa, včetně konkrétních technických požadavků na stroje a zařízení, daných místními předpisy a zvyklostmi.

Na dodavatele strojů a výrobních linek dopadají tyto trendy jako nutnost dodávat ucelená řešení na míru konkrétním odběratelům v dané zemi a průmyslovém odvětví. Snaha vytvářet výrobní proces na míru zákazníkovi vyžaduje účinné vzájemné propojení různých dílčích strojů a zařízení od různých dodavatelů, které je podmínkou spolehlivého fungování výrobní linky jakožto celku. Imperativ nákladové efektivnosti zároveň dopadá na celoživotní náklady výrobní linky, počínaje samotnou investicí a konče náklady na provoz, opravy a údržbu. Přitom přijde často ke slovu známá pravda, že na první pohled „nejlevnější“ řešení může být v důsledku to nejdražší.

Na pomoc dodavatelům výrobních linek v této situaci přicházejí specializované firmy, jejichž posláním je zajištění konektivity mezi stroji a zařízeními. Úspěšným příkladem takovéto firmy je společnost Murrelektronik.

Problém vytváření výrobních linek na míru dokáže tato firma uchopit v několika rovinách, v závislosti na konkrétních potřebách, požadavcích a schopnostech jednotlivých druhů zákazníků. K tomuto účelu nyní zveřejnila i názorné videopořady s českými titulky, které jejich nabídku ozřejmují v podrobnostech. Cílovým publikem těchto pořadů je výrobní manažer, případně obchodník s technickým zázemím.

Pro ty, kteří chtějí o Murrelektronik nejprve získat souhrnné informace je tu úvodní představení firmy a jejích produktů a služeb v podobě videoklipu

„Murrelektronik – stay connected!“

Pro dodavatele výrobních linek, které si v přemíře požadavků svých zákazníků a přespříliš široké nabídce svých dodavatelů nechají poradit zkušeným pohledem zvenčí, nabízí Murrelektronik jako bezplatnou službu přímo vytváření výrobních linek na míru od prvotního konceptu po vlastní realizaci, včetně využití příslušně certifikovaných produktů Murrelektronik zajišťujících konektivitu mezi dílčími stroji a zařízeními ve výrobní lince. Pro bližší představu o této službě je zde instruktážní video nazvané

„Connectivity by Murrelektronik“

Jak patrno, vytváření efektivních výrobních linek na míru je odpovědí na trendy a výzvy ve vývoji průmyslové výroby, zmíněné v úvodu tohoto článku. Firmy jako Murrelektronik přitom dokáží svým kolegům z průmyslu k tomuto účelu nabídnout výrobky i kvalifikované služby v míře, jakou zákazník právě potřebuje.  

redakce Proelektrotechniky.cz

Foto © Murrelektronik

Další informace na www.murrelektronik.cz

Přečtěte si také:

Murrelektronik dává nahlédnout do svého výrobního procesu a prověřování kvality

2.9.2015 Společnost Murrelektronik, o niž se lze na našich stránkách vícekrát dočíst, je specialistou na konektivitu mezi stroji a zařízeními. Pro zákazníky, kteří se nespokojí s pouhým popisem nabízených produktů a ucelených řešení, nýbrž si také chtějí sami prověřit výrobní procesy a kontrolu kvality, jsou nyní nabízena informační videa – nově s českými titulky:


Online shop Murrelektronik: instruktážní video s českými titulky

24.8.2015 Společnost Murrelektronik, o niž se lze na našich stránkách vícekrát dočíst, je specialistou na konektivitu mezi stroji a zařízeními. Kromě ucelených řešení nabízí svým zákazníkům i specializované dílčí komponenty. Nejrychlejší způsob, jak si vybrat ten pravý pro potřebu konkrétního řešení, je využít nově koncipovaný internetový obchod této firmy. 

Zjistěte více informací o produktech Murrelektronik

13.8.2015 Společnost Murrelektronik, o niž se lze na našich stránkách vícekrát dočíst, je specialistou na konektivitu mezi stroji a zařízeními. Pro zákazníky, kteří se již ve službách a produktech Murrelektronik orientují, jsou nyní nově k dispozici videopořady o konkrétních produktech a řešeních s českými titulky.  


Emparro® 3~ = mimořádná spolehlivost, neobvyklá výkonnost

15.6.2015 Skupina produktů Emparro od společnosti Murrelektronik byla rozšířena o další novinku – třífázově napájené spínané zdroje Emparro 3~ pro rozvody napětí 24 V DC, které jsou významnými prvky při budování napájecích soustav nejvyšší kvality. Charakterizují je mimořádná spolehlivost a integrovaná výkonová rezerva, při zachování minimálních nároků na prostor v rozváděči. 


Murrelektronik: Zaregistrujte se do nového online shopu

30.4.2015 Murrelektronik představuje nový online shop, díky jehož výhodám získáte komplexní a přehledné informace o produktech Murrelektronik. Co nový online shop nabízí? 


Novinky Murrelektronik na AMPERu 2015

14.4.2015 Online dostupné informace jednoduchým způsobem – to je služba v současné době velmi žádaná. Společnost Murrelektronik takovouto službu svým zákazníkům poskytuje: Na veletrhu AMPER 2015 jsme měli možnost vyzkoušet si novou verzi aplikace pro mobilní telefony, pomocí které lze nejen vyhledat všechny potřebné informace o výrobku, ale nově je také možné výrobek online objednat. Vedle této novinky naši redakci zaujaly různé koncepty pro instalaci strojů a moduly MASI68 pro distribuované rozvody. 


Spousta drobných úspor s MIRO 6,2 Pluggable

5.11.2014 Elektromagnetická relé podléhají mechanickému opotřebení, takže je nutné je průběžně měnit. Proč to nedělat rychleji s relé MIRO 6,2 Pluggable od Murrelektronik? Celá modelová řada je vybavena výměnným systémem, který umožňuje jednoduché vyjmutí staré cívky a vložení cívky nové. Celý úkon tím pádem nezabere více než několik sekund. 


Jak uniknout z labyrintu instalací?

Dobrý instalační koncept spojuje všechny I/O body v jednom zařízení nebo jednom stroji ekonomickým způsobem s řídicím systémem. Ale znamená ekonomický přístup pro každého to samé? Na veletrhu Amper 2015 se společnost Murrelektronik prezentovala s mottem „Jak uniknout z labyrintu instalací?“  Více zde


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services