Přečtěte si:  Na co dát pozor při výběru dodavatele fotovoltaiky?


Pozvánky na akce


Stalo se


Úspěchy společnosti ABB ČR v roce 2014

9.2.2015 Rok 2014 byl pro ABB ČR ve znamení pokračujících investic do nových výrobních závodů, výzkumu a vývoje i rozvoje zaměstnanců, které posílily pozici společnosti na českém trhu technologií pro energetiku a automatizaci. Společnost rovněž získala řadu domácích i zahraničních ocenění.

Investice do výrobních, inženýrských a technologických center jsou pro společnost ABB dlouhodobou prioritou. V roce 2014 společnost otevřela v Brně nový výrobní závod na součásti pro velmi vysoké napětí, který je součástí globální sítě závodů ABB, které dodávají komponenty pro plynem izolované rozváděče. Globální operační centrum ABB pro procesní automatizaci ve střední Evropě přesunulo své sídlo do nových prostor v centru Ostravy. Na podzim 2014 pak otevřelo ABB ve Vestci u Prahy Evropský showroom pro svařování a dělení materiálu. Investice do jeho realizace dosáhly několika desítek milionů korun. V Trutnově ABB zahájilo v loňském roce výstavbu nového závodu na výrobu automatizačních systémů pro rozvodny. Stavba tohoto nového závodu představuje významnou investici na českém trhu, která podstatnou měrou přispěje k rozvoji místní ekonomiky a vzdělání.

ABB je uznávaným průkopníkem nových technologií a i v této oblasti se společnosti loni velmi dařilo. Na poli obnovitelných zdrojů, ekologické dopravy a energetické efektivnosti se ABB Group stala partnerem projektu Solar Impulse, jehož cílem je realizace historicky prvního obletu zeměkoule v letounu poháněném pouze sluneční energií. V září na Summitu OSN o změně klimatu ABB Group oznámilo, že se připojuje k iniciativě Udržitelná energie pro každého (SE4ALL) a poskytne své odborné znalosti a zkušenosti týkající se energeticky efektivních motorů a transformátorů. Vládám států tím pomůže při zavádění strategií pro zvýšení úspor energie.

„Velmi mě těší celosvětové úspěchy ABB Group, které se projevují jak v obchodní činnosti, tak nabývají podoby světových ocenění, která ABB získalo za své aktivity v oblasti inovací, energetické efektivnosti a obnovitelné energie. Například agentura Thomson Reuters už potřetí zařadila ABB Group mezi 100 nejlepších světových inovátorů a podle Dow-Jones indexu udržitelnosti je ABB Group již šestým rokem jednou z nejlepších společností na světě. ABB zaujímá i významné postavení z hlediska etiky. V loňském roce zařadil nezávislý institut Ethisphere ABB Group na seznam nejetičtějších společností světa,” vypočítává Hannu Kasi, generální ředitel ABB Česká republika, a dodává: „Jsem hrdý na to, že se ABB Česká republika na těchto úspěších rovněž podílela. Za loňský rok jsme v České republice vykázali 13,5 miliard Kč tržeb, což znamená 5% nárůst ve srovnání s rokem 2013. V současné době máme v České republice již sedm výrobních závodů, čtyři R&D centra a patříme mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele v ČR. V loňském roce jsme představili i řadu produktových novinek, patří mezi ně nový koncept vysokonapěťového rozváděče Unigear Digital, který vyvinul tým českých odborníků v našem brněnském technologickém centru. Dále bych rád zmínil novou designovou řadu vypínačů a zásuvek Levit®, která vzešla z rukou známého mladého designéra Jana Čapka.“  

ABB (www.abb.com) je předním světovým dodavatelem technologií pro energetiku a automatizaci. Umožňuje zákazníkům ze sféry energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu na životní prostředí. ABB Group má kolem 145 000 zaměstnanců v téměř 100 zemích světa. V České republice působí v osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 400 lidí.

Více na www.abb.cz

 Přečtěte si také:

Letoun poháněný solární energií brzy odstartuje k obletu zeměkoule

28.1.2015 ABB a Solar Impulse vytvořily technologickou alianci a spolupracují na realizaci historicky prvního obletu zeměkoule v letounu poháněném pouze sluneční energií. Cílem tohoto projektu je poukázat na roli inovací a technologického pokroku při optimalizaci využívání přírodních zdrojů.  


Skagerrak 4: rekordní lehké HVDC přenosové spojení v Evropě

14.1.2015 Norskou a dánskou přenosovou síť propojuje již od sedmdesátých let vysokonapěťový stejnosměrný systém sestávající z několika dílčích spojení, nazývaných Skagerrak 1, 2 a 3 podle úžiny, kterou překonávají. Vlastníkem tohoto systému je v Norsku energetická společnost Statnett a v Dánsku jeho partner Energinet.dk. 


Rekordní elektrický jistič pro UVN sítě od ABB v provozu

10.12.2014 Na začátku prosince 2014 byl uveden do provozu elektrický jistič pro ultravysoké napětí (UVN) 1200 kV AC (viz foto), jehož výrobcem je společnost ABB. Představuje tak světový rekord – pro takto vysoké napětí nebylo dosud nikde spínací zařízení v provozu. Nyní je tento jistič v provozu na testovací stanici pro napětí 1200 kV AC, kterou postavila indická centrální přenosová společnost Power Grid Corporation of India Limited, ve městě Bina v indickém státě Madhya Pradesh. 


Grid4EU/Demo 1: automatizace řízení středněnapěťových sítí v rámci systému smart grid

8.10.2014 Projekt Demo 1, součást evropského programu Grid4EU pro vývoj systémů smart grid, dostal na konci září 2014 významnou technickou podporu v podobě systému automatizovaného řízení středněnapěťové energetické sítě od společnosti ABB. Evropský program Grid4EU, financovaný ze 7. rámcového programu EU pro výzkum, technologický rozvoj a demonstrace, je jedním z nejvýznamnějších evropských demonstračních projektů 


Špičkové technologie pro svařování a dělení materiálu ve Vestci u Prahy

22.9.2014 Společnost ABB, přední dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci, 18. září 2014  slavnostně otevřela ve Vestci u Prahy nový Evropský showroom pro svařování a dělení materiálu. ABB v České republice zaujímá vedoucí postavení na trhu robotizované automatizace a výstavbou nového showroomu v řádech několik desítek milionů korun dále rozvíjí své zdejší zázemí v oblasti svařování a dělení materiálu pro celou Evropu. 


YuMi: první robot, který bezprostředně spolupracuje s člověkem

15.9.2014 Na začátku září 2014 informovala společnost ABB odbornou veřejnost o představení svého robota označeného jako YuMi® (you and me – ty a já), schopného v plném rozsahu spolupracovat s člověkem. YuMi je dvouramenný robot, konstruovaný pro automatizované procesy při přesné výrobě – například pro montáž drobných součástek při výrobě spotřební elektroniky, kde robot a člověk musí úzce spolupracovat. 


Výrobní závod ABB pro zapouzdřené vodiče pro plynem izolované rozvodny VVN

27.6.2014 ABB, přední světová společnost v oblasti energetiky a automatizace, 26. června 2014 v Brně slavnostně otevřela nový závod na výrobu zapouzdřených vodičů pro plynem izolované rozvodny VVN. Zaměstnává kolem 200 lidí a je součástí globální sítě závodů, které dodávají komponenty pro plynem izolované rozváděče (GIS – Gas Insulated Switchgear) ABB. Závod s plochou téměř 12500 m2 zahrnuje konstrukční, montážní a testovací prostory. 


Palubní stejnosměrná síť ABB šetří palivo, hluk i prostor na lodi

26.6.2014 Nezávislé testy potvrdily v červnu 2014, že použití stejnosměrné rozvodné sítě ABB On Board DC Grid na lodích s diesel-elektrickým pohonem přispívá k významným úsporám paliva, hluku i lodního prostoru. Testování proběhlo na lodi Dina Star, patřící norské společnosti Myklebusthaug Management, která ji používá k zásobování ropných plošin. Tuto 94 m dlouhou loď pohánějí dvě elektrické jednotky Rolls Royce Azipull s tlačnými lodními šrouby o výkonu 2350 kW. 


Nové prostory pro společnost ABB a její globální operační centrum v Ostravě

22.5.2014 Společnost ABB, přední světová skupina působící v oblasti energetiky a automatizace, dne 21. května 2014 u příležitosti 12 let fungování na trhu slavnostně otevřela nové prostory svého Operačního centra v Ostravě. 


ABB UniGear Digital: vysokonapěťový rozváděč s novými integrovanými senzory měření proudu a napětí

24.3.2014 Společnost ABB získala prestižní ocenění Zlatý Amper 2014 za nejpřínosnější exponát veletrhu: koncept vysokonapěťového rozváděče UniGear Digital, který je ve svém oboru světovou novinkou. 


 

Naše tipy


Copyright © 2012 – 2023 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services