Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy






Pozvánky na akce


Stalo se
















APC Mobile Power Pack: nová externí baterie pro smartphony a tablety

22.12.2014 Společnost Schneider Electric představila novou řadu přenosných záložních zdrojů s velkou kapacitou i účinností – APC Mobile Power Pack. Externí baterie je určena pro mobilní nabíjení všech smartphonů, tabletů a jiných zařízení, které se nabíjí přes USB kabel. Zařízení je vhodné pro uživatele, kteří potřebují používat nejrůznější aplikace po delší dobu a mimo dostupné napájení. Mimo jiné i takové aplikace, které rychle vybíjejí baterii, například služby pro zjišťování polohy a GPS.

APC Mobile Power Pack se vyrábí ve dvou velikostech: M5 (5000 mAh) a M10 (10 000 mAh). Menší přenosný záložní zdroj M5 o rozměrech 108×65×15 mm  má hmotnost 142 g a podle výrobce disponuje energií, s níž uživatel dvakrát nabije jakýkoli chytrý telefon. Větší zdroj M10 o rozměrech 147×89×14 mm a hmotnosti 243 g vystačí na nabití jednoho tabletu nebo čtyř smartphonů.

APC Mobile Power Pack lze zakoupit ve dvojím provedení – v lesklém bílém nebo černém. Tento přenosný záložní zdroj využívá technologie Lithium-polymerových baterií, které mají až dvakrát větší životnost než jejich Lithium-iontové ekvivalenty. APC Mobile Power Pack má indikátor kapacity baterie se 4 LED a dva konektory s USB výstupem (2,4 A a 1 A), což umožňuje nabíjet dvě zařízení současně.

Externí akumulátory se nabíjejí pomocí micro USB konektoru. Nabíjecí čas je 4 hodiny (M5) a 8 hodin (M10). Baterie je pomocí APC Mobile Power Pack Protection Circuit Module (PCM) chráněna proti přehřátí, nadměrnému nabíjení, nebo naopak nadměrnému vybíjení, což zajišťuje její dlouhý a bezpečný provoz.

Schneider Electric, redakčně upraveno

Foto © Schneider Electric

Více informací zde

Přečtěte si také:

Úspěchy bezdrátové technologie IQRF® 

3.12.2014 V listopadu 2014 oslavila česká bezdrátová technologie IQRF® významné výročí 10 let své existence, a to především úspěšnou exhibicí na mezinárodním veletrhu electronica v Mnichově. IQRF® je komplexní technologické řešení umožňující výrobcům inovovat jakýkoliv jejich výrobek, poskytnout mu bezdrátovou konektivitu a volitelně i připojení ke zbytku světa přes Internet. 


Signalizační sloupky Harmony XVU

18.11.2014 Z produktových novinek společnosti Schneider Electric zaujaly naši redakci modulární signalizační sloupky Harmony XVU, které slouží ke světelné a zvukové signalizaci v průmyslové výrobě. Díky zrcadlovému vzhledu světelných modulů bylo dosaženo výrazného zlepšení viditelnosti po celém obvodu signalizačního sloupku, a to zejména v pracovním úhlu 45 °. Vzhledem k vysoké hodnotě svítivosti je sloupek velmi dobře viditelný i v prostředí s vysokou hodnotou jasu. 


Schmachtl představuje novinky v konektorové instalaci gesis

11.11.2014 Konektorové propojení svítidel pomocí systému gesis nabízí firma Wieland již více než 30 let a elektroinstalace s použitím tohoto systému je nejrozšířenější na světě. Sortiment produktů společnosti Wieland zahrnuje více než 20 tisíc druhů komponent využívaných v oborech automatizace, řízení a elektrotechniky. S využitím konektorů, které nahrazují standardní svorkovnici svítidla, lze ušetřit až 70 % nákladů na zapojení a oživení zařízení. 


Nové produkty řady Osram Oslon Black se 48% elektro-optickou účinností

26.8.2014 O první generaci „neviditelných“ zdrojů infračerveného záření pro bezpečnostní systémy řady Oslon Black od Osram Opto Semiconductors jsme na našem portále psali v únoru 2013. Tento zdroj vydává světlo o vlnové délce, které spatří lidské oko s mnohem menší pravděpodobností než světlo LED zdrojů, běžně používaných k tomuto účelu. 


Oslon Compact SFH 4710: účinná infračervená LED pro průmyslové aplikace

5.2.2014 Infračervená LED s produktovým označením Oslon Compact SFH 4710 od Osram Opto Semiconductors, uvedená na trh ve druhé polovině ledna 2014, nabízí mnohostranná řešení pro bezpečnostní a průmyslové aplikace a je zajímavá svými užitnými vlastnostmi. Tato infračervená LED s vlnovou délkou světla 850 nm má optický výkon 270 mW při provozním proudu 500 mA. Je konstruována speciálně pro průmyslové využití  


IQRF Alliance přináší bezdrátové sítě bez programování

23.10.2013 Po deseti letech vývoje a úspěšných aplikací bezdrátové komunikační technologie IQRF spustila česká elektrotechnická firma MICRORISC nadnárodní projekt IQRF Alliance. Výrobcům elektroniky, systémovým integrátorům a servisním společnostem se tak poprvé otevírá možnost integrovat bezdrátové MESH sítě do svých produktů a systémů bez nutnosti jakéhokoliv programování. 


OLED 3D: nová světelná technika pro automobily

18.7.2013 Výzkumný tým německého projektu OLED 3D prezentoval na začátku července 2013 první výsledky své práce: praktické využití tzv. třírozměrných organických LED diod (OLED) pro zadní světla automobilu. Jedná se o první využité OLED k tomuto účelu na světě a nabízí zcela nové možnosti pro automobilové designéry. 


Revoluce v GPS: Navigování družic na daleké oběžné dráze

20.4.2013 Družice, sloužící k GPS navigaci – například v rámci systému Galileo provozovaného pod Evropskou vesmírnou agenturou ESA – se pohybují na oběžné dráze cca 23 tisíc km od zemského povrchu a zaměřují svůj signál přímo na Zemi. Kromě pozemských uživatelů využívají jejich služby i družice, pohybující se na nižších hladinách, pokud jsou vybaveny GPS přijímačem. Automaticky tak mohou upravovat svoji polohu s minimálními zásahy ze Země. 


HSA40: první helikoptérový satelitní komunikační systém na světě

11.4.2013 Na konci března 2013 dodala společnost Mitsubishi Electric Corporation první helikoptérový satelitní komunikační systém na světě japonské Agentuře pro požární ochranu a krizové řízení (FDMA). V těchto dnech by měl být systém uveden do provozu poté, co bude jeho mobilní část instalována na vrtulníku tokijské hasičské záchranné služby a pevná část v tokijské hasičské stanici


GOCE: první seismometr na oběžné dráze

10.3.2013 Družice GOCE (Gravity field and steady-state Ocean Circulation Explorer) je družicí Evropské vesmírné agentury ESA, jejímž posláním je velmi podrobně mapovat gravitační pole planety Země. Na oběžnou dráhu byla vypuštěna v roce 2009 a krouží zde ve výši cca 270 km nad zemským povrchem, nejníže ze všech družic. Při vyhodnocování výsledků měření se začátkem března 2013 ukázala překvapivá věc: Tato družice zachytila zvukové vlny ze zemětřesení v Japonsku v březnu 2011. Toto zjištění znamená průlom v seismologii 


Nápověda k článkům 4

Víte, jak funguje baterie?

8.3.2013 S bateriemi se setkáváme na každém kroku, v nejrůznějších velikostech a s nejrůznějším účelem použití – od pohonu náramkových hodinek po pohon elektromobilu nebo lodě. Právě v naší rubrice Elektromobilita se o nich často pojednává jako o zdrojích elektrické energie, vedle palivových článků, o nichž pojednávají „Zelené“ taháky pro středoškoláky (i dospělé) č. 2 v této rubrice. Bude proto užitečné si připomenout, jak baterie fungují, a stručně ukázat výhody a nevýhody některých typů, o nichž se často hovoří. 


 

Naše tipy























Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services