Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
Novinky Lapp: Flexibilní kabel pro robotické aplikace či nestíněný servokabel nové konstrukce

11.7.2017 Lapp přichází na trh s dalšími novinkami – flexibilním kabelem pro robotické aplikace a nestíněným servokabelem.

Rychlý přenos dat nyní i flexibilně v robotických aplikacích

Ve skupině Lapp navrhli a vyrobili nové datové kabely určené pro Ethernet Cat.7 standardu PROFINET, se kterými bude Váš systém plně připraven na Průmysl 4.0. Momentálně v portfoliu Lapp naleznete průmyslovou kabeláž pro Ethernet Cat. 7, a to jak ve variantě pro pevné uložení (ETHERLINE® Cat.7), tak i pro příležitostně pohyblivé použití (ETHERLINE® Cat.7 FLEX) nebo pro robotické aplikace s torzním namáháním (ETHERLINE® TORSION Cat.7). Uvedené kabely vynikají vysokou mechanickou odolností, vynikajícími přenosovými charakteristikami a aprobacemi UL (Underwriters Laboratories) pro severoamerický trh.

Na obrázku vpravo nahoře: Kabely ETHERLINE® Cat.7 FLEX a ETHERLINE®TORSION Cat.7

Více informací o těchto kabelech a možnost objednání na stránkách Lapp zde

ÖLFLEX® SERVO 719 – nestíněný servokabel nové konstrukce

ÖLFLEX® SERVO 719 je typický kabel pro připojení pohonů či případné propojení mezi motorem a servoregulárotem. Kabel je určen pro pevné uložení i příležitostně pohyblivé použití. V sortimentu skupiny Lapp nahrazuje kabel ÖLFLEX® SERVO 700.

OLFLEX® SERVO 719  

Nové vlastnosti kabelu ÖLFLEX® SERVO 719:

•    Nízkokapacitní konstrukce

•    Aprobace UL/CSA

•    Splnění požadavků DESINA

Kabel je k dispozici s 1 nebo 2 páry ovládacích žil pro různé OEM výrobce pohonů, nově byla doplněna stávající rozměrová řada. Všechny tyto vlastnosti rozšiřují možnosti jeho použití – kabel je ideální pro použití na evropském trhu i v aplikacích v zámoří a navíc je zárukou bezpečného přenosu i na dlouhé vzdálenosti. Nový typ doplňuje řady nízkokapacitních servokabelů ÖLFLEX® SERVO 719 CY a ÖLFLEX® SERVO 796 CP o nestíněné provedení.

Základní popis kabelu ÖLFLEX® SERVO 719:

• PVC plášť odolný proti plameni a proti olejům

• Nízkokapacitní konstrukce díky žilám s PP izolací

• Napájecí žíly a ovládací žíly: IEC U0/U: 600/1000 V, UL & CSA: 1000 V

Kabel je díky UL AWM Style 2570 Kanada, resp. cUL AWM Style I/II A/B FT1 vhodný pro exportně orientované výrobce.

Více informací o servokabelu a možnost objednání na stránkách Lapp zde

Servokonfekce z Lappu dostupná v libovolných délkách

Plánujete údržbu? Potřebujete hotové kabely podle standardu SIEMENS®? Lapp má pro Vás řešení: napájecí i signální servokabely podle standardu SIEMENS®.

Servokonfekci lze objednat v libovolných délkách – jednoduše pomocí servokonfigurátoru. Více informací o servokonfekci Lapp s možností objednání naleznete zde

Lapp

Foto © Lapp

Další informace na www.lappgroup.cz

Přečtěte si také:

Nahlédněte pod pokličku výroby datových kabelů

15.6.2017 V říjnu 2016 převzala skupina Lapp společnost CEAM Cavi Speciali, předního výrobce datových kabelů pro průmyslový Ethernet a provozní sběrnice. Firma nyní nabízí jedinečný pohled do náročné výroby těchto kabelů. 


Kabely Lapp pro vlaky KoreaTrain eXpress

9.6.2017 Podle odborníků činí roční potenciál pro kabelová řešení v odvětví železniční dopravy přibližně 500 milionů EUR. Do tohoto oboru se rozhodla zapojit i skupina Lapp a v loňském roce představila portfolio kabelů a kabelového příslušenství. Skupina Lapp musela překonat řadu překážek, aby získala přístup na tento trh – největší výzvou byly přísné bezpečnostní normy. 


Lapp Kabel otevřel novou halu na výrobu kabelové konfekce a plněných energetických řetězů

26.5.2017 Společnost LAPP KABEL s.r.o., která je součástí skupiny Lapp (mezinárodního výrobce kabelů, kabelových systémů a příslušenství), 25. května 2017 v Otrokovicích slavnostně otevřela novou výrobní halu pro výrobu kabelové konfekce. Tato výrobní hala se stala součástí nového evropského kompetenčního centra ÖLFLEX® CONNECT HUB, které se zabývá přípravou kabelového řešení na míru. 


Nové nabíjecí kabely Lapp pro elektromobily

22.5.2017 Jednou z mrzutostí, která provází uživatele elektromobilů, je vedle omezeného dojezdu také nutnost vozit s sebou rozmanité nabíjecí kabely. Zatímco rychlé nabíjení stejnosměrným proudem s velkými nabíjecími výkony má (z praktických i bezpečnostních důvodů) nabíjecí kabel pevně připojený k nabíjecí stanici, pro nabíjení střídavým proudem musí automobilista mít příslušné kabely v úložném prostoru vozidla. Nejčastěji je to kabel pro běžnou domácnostní zásuvku nebo kabel se zásuvkou typu 2 (Mennekes). Tyto kabely pochopitelně zabírají v úložném prostoru vozidlo místo, které pak nelze využít pro zavazadla. Se zajímavým řešením tohoto problému v podobě nabíjecích kabelů ÖLFLEX® CHARGE typu Lapp HELIX přišla v dubnu 2017 společnost Lapp.


Novinka Lapp: Vývodka SKINTOP® MULTI  uspořádá až 30 kabelů

17.5.2017 Skupina Lapp představuje multifunkční průchodkový systém SKINTOP® MULTI, pomocí kterého efektivně využijete prostor pro zavedení kabelů do rozváděče a docílíte přehledného uspořádání kabelů a hadic s potřebným vysokým krytím. 


Novinka Lapp: Kabely se speciálním antistatickým pláštěm

31.3.2017 Zajímavou novinkou představenou v rámci veletrhu SPS IPC Drives 2016 v Norimberku byly antistatické kabely skupiny Lapp. Jedná se o kabely, které jsou opatřeny vnějším pláštěm ze speciální antistatické směsi, která zabraňuje nashromáždění statického náboje. Takto modifikované kabely poskytují vyšší bezpečnost v místech, kde mohou jiskry způsobené statickým nábojem vést ke katastrofám. 


Fotovoltaika: Kabely Lapp nové konstrukce

22.2.20107 V čem jsou kabely pro fotovoltaické elektrárny specifické? Především svojí životností, kdy předpoklad je minimálně 25 let. Navíc musejí odolávat vlivům venkovního prostředí, UV záření a často extrémním teplotám. Stejně jako dalším vlivům, které nejsou na první pohled vidět: působení ozonu, amoniaku a kyselin vznikajících při rozkladu bio-hmoty, které urychluje stárnutí plastů použitých na plášti kabelu. 


Lapp: Nová řada kabeláže pro snímače a akční členy

17.1.2017 Skupina Lapp představila nové kabely UNITRONIC® ROBUST S/A, které jsou určené pro přenos signálů z čidel a akčních členů. Rozšiřují tak stávající produktovou řadu ROBUST skupiny Lapp.


Bezpečná robotická logistika s kabely Lapp

6.12.2016 Bezobslužné robotické tahače CEITruck s periferními jednotkami (viz foto) zabezpečují distribuci materiálu po předdefinovaných dráhách ve výrobních halách. Samozřejmostí je monitorovací a řídicí bezdrátový systém a automatické nabíjení. Využitím automatického logistického systému od společnosti CEIT zvyšují firmy svoji produktivitu a zároveň snižují logistické náklady. 


Kabely Lapp pomáhají unikátnímu astronomickému projektu

23.11.2016 V horách Namibie je umístěný HESS teleskop snímající gama záření, které vydávají tzv. umírající nebo rotující hvězdy. Toto záření generuje obrovské množství dat a ta jsou přenášena do počítačů pomocí optických kabelů Lapp se skleněnými vlákny. 


Nová metoda pro snadné odplášťování PUR kabelů

16.8.2016 Skupina Lapp představila dva ovládací kabely – ÖLFLEX® 408 P a ÖLFLEX® 409 P – s lepší mechanickou a chemickou odolností. Tyto kabely mají integrovanou funkční vrstvu na bázi speciálního PVC zaplňující mezery mezi žílami, jejíž zásluhou se lépe a spolehlivěji odplášťují 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services