Přečtěte si:  Na co dát pozor při výběru dodavatele fotovoltaiky?


Pozvánky na akce


Stalo se


Novinky McLED: LED osvětlení firem i domácností

20.4.2016 Na začátku roku 2016 došlo k osamostatnění zavedené značky McLED od společnosti SCHMACHTL CZ spol. s r.o. a vzniku samostatné firmy McLED s.r.o., která nyní představuje několik novinek: LED reflektory LEDtec, LED svítidla Linear light a LED žárovky Classic.

Průmyslové reflektory LEDtec

Společnost McLED s.r.o. rozšířila svou nabídku o LED reflektory LEDtec. Jejich hlavní předností je unikátní, za studena lisovaný chladič z čistého hliníku, který má schopnost odvádět teplo přibližně třikrát rychleji, než je tomu u běžných chladičů z hliníkových slitin. Chladič vyrobený tímto způsobem je tedy výrazně lehčí, menší a účinnější v porovnání se staršími typy chladičů z hliníkových slitin.

Součástí svítidel LEDtec jsou také stmívatelné napájecí zdroje značky Meanwell, díky nimž může každý snadno a pohodlně regulovat výkon a spotřebu svítidla podle aktuálních potřeb a podmínek.

Nově je v nabídce společnosti McLED také mikrovlnné pohybové čidlo se senzorem denního osvětlení, které lze LED reflektoru LEDtec velmi snadno připevnit a umožňuje dosáhnout ještě výraznějších úspor energie (viz foto vpravo).

Funkci senzoru popisují následující obrázky:

Pokud je úroveň okolního osvětlení dostatečná, čidlo ponechá reflektor zhasnutý.
Pokud úroveň okolního osvětlení poklesne pod nastavenou hodnotu, čidlo při detekci pohybu rozsvítí čidlo na plný výkon.

Po zvolené době, kdy senzor nezaznamená další pohyb, sníží výkon reflektoru na nastavenou úroveň.

Po další nastavené době, kdy není zaznamenán žádný pohyb, reflektor zhasne.

Skladem vedené reflektory 100 W a 200 W díky vysokému měrnému výkonu až 120 lm/W snadno nahradí starší svítidla s výbojkami 250 W a 400 W. Již samozřejmou součástí servisu poskytovaného společností McLED je možnost zpracování světelně-technického výpočtu nasvětlovaných prostor, a to zcela zdarma.

Také díky ostatním značkovým komponentám poskytuje firma McLED na tyto průmyslové LED reflektory prodlouženou záruku 5 let.

Linear light: LED osvětlení do domácnosti

S novou řadou LED svítidel Linear light od společnosti McLED si nyní již opravdu každý dokáže sám a snadno nainstalovat moderní a úsporné LED osvětlení např. pod kuchyňskou linku (viz foto vpravo). Velká variabilita, jednoduchá a rychlá montáž, vysoký výkon, nízká spotřeba i prodloužená záruka, to všechno jsou důvody, proč zákazníci tato LED svítidla řady Linear light od firmy McLED kupují.

Podstatou celé řady Linear light je společný typ konektoru, díky němuž lze snadno a spolehlivě propojovat veškeré komponenty mezi sebou jednoduše jako stavebnici. K instalaci tak nejsou potřeba ani žádné odborné znalosti, ani žádné speciální nástroje.  

Samotná svítidla jsou dostupná se světlem v neutrální bílé (4000 K) a v délkách cca 30, 50 a 100 cm. Součástí série Linear light je i sortiment propojovacích prvků, jimiž lze svítidla spojit za sebe, a z dostupných délek si tak jednoduše a bez pájení poskládat svítidlo požadované délky.

Zákazníci nejčastěji svítidlo doplňují také dotykovým stmívačem, díky němuž si mohou snadno regulovat světelný tok svítidla.

Linear light s dotykovým stmívačem

Do šaten, chodeb a dalších prostor je možné svítidlo doplnit také pohybovým senzorem, díky němuž se svítidlo rozsvítí pouze tehdy, zaznamená-li pohyb.

Elegantní LED žárovky McLED série Classic

Mnozí ze čtenářů si jistě všimli zářících billboardů společnosti McLED, které uvedly na trh LED žárovku s velmi elegantním designem a pozoruhodnými vlastnostmi. Promyšlená konstrukce využívající unikátních vlastností safírového skla, inertního plynu a zdroje s konstantním proudem totiž umožňuje dosáhnout stabilního výkonu, vyzařovacího úhlu srovnatelného s klasickou žárovkou a nebývale vysokého měrného světelného výkonu 130 lm/W. Pro náhradu klasické 60W žárovky tak postačí pouze 6W LED žárovka série Classic při zachování všech výhod klasické žárovky (viz foto vpravo).            

LED žárovky McLED série Classic jsou dostupné v teple bílé (2700 K) a celkem ve čtyřech variantách, s paticemi E27 a E14. Vzhledem k vysokému vyzařovacímu úhlu nachází uplatnění ve všech svítidlech, v nichž se dříve používala klasická žárovka. Elegantní design LED žárovek McLED série Classic umožňuje jejich instalaci také do historických svítidel a všude tam, kde jsou požadavky na klasický design používané žárovky a kde LED žárovky s typickým bílým chladičem nemohou být z jakýchkoli důvodů použity.

Díky vysokému měrnému výkonu také tyto LED žárovky maximalizují úspory, kterých lze v současné době dosáhnout s využitím LED technologie, aniž by došlo k omezení uživatelského komfortu.

Ing. Pavel Pálka, redakčně upraveno

Obrázky a foto © McLED

McLED, s. r. o.

www.mcled.cz

Přečtěte si také:

Philips a Vodafone společně pro chytré osvětlení ve smart cities

23.3.2016 Internet věcí, tedy identifikace věcí a jejich sledování po internetu, nachází stále více uplatnění i v rámci konceptu smart city . Jeho hlavní využití je především v efektivním řízení městské mobility a dalších městských služeb, včetně veřejného osvětlení. K tomuto účelu se v polovině března 2016 spojili dva světoví lídři – dodavatel osvětlovacích technologií Philips a globální společnost v oblasti konektivity Vodafone – při společné nabídce systémů veřejného osvětlení pro smart cities. 


Inteligentní LED osvětlení šetří energii v logistických centrech

23.2.2016 Logistická společnost Havi Logistics funguje ve třiceti evropských zemích. Specializuje se na zásobování předních restauračních řetězců ze svých 60 distribučních center. Energetický audit doporučil provozovatelům uspořit energii zavedením jednotného systému osvětlení, s náhradou výbojek LED svítidly v kombinaci s jejich inteligentním řízením. Projekt jedné takovéto konverze v distribučním centru v německém Neu-Wulmstorf představil veřejnosti v únoru 2016 dodavatel osvětlovací technologie, společnost Osram. 


Inteligentní vnitřní osvětlení využívá Power over Ethernet k úsporám energie

2.2.2016 Power over Ethernet, zkráceně PoE, je napájení po datovém síťovém kabelu, bez nutnosti přivést napájecí napětí k přístroji dalším samostatným kabelem. Tento způsob napájení se dnes používá především ve spotřební elektronice u přístrojů (kamer či telefonů) napojených na internet. V lednu 2016 představila společnost Royal Philips poprvé na světě využití této technologie pro inteligentní vnitřní osvětlení v nově otevřeném inovačním centru Watt Family Innovation Center na Clemsonově univerzitě v americké Jižní Karolíně. 


Nízkoenergetické gymnázium: speciální žaluzie maximalizují využití denního světla a minimalizují spotřebu energie

25.1.2016 Články v naší rubrice Osvětlení se ponejvíce zaměřují na elektrické zdroje světla a jejich využití. Nejpřirozenějším a nejzdravějším světelným zdrojem nicméně stále zůstává přirozené denní sluneční světlo, zejména jeho bílá složka s modrým barevným komponentem. Jak známo, tato složka potlačuje tvorbu spánkového hormonu melatoninu, a pomáhá tak být bdělý a soustředěný. Proto zejména školní a jiné budovy, kde se bdělost a soustředěnost vyžaduje a podporuje, by měly mít tohoto světla co možná nejvíce. Za jasných a teplých slunečných dnů se však lidé zároveň potřebují chránit před tepelnou složkou slunečního záření. Jak ale zvládnout tento protiklad? 


Projekt „Light up the dark“: inteligentní veřejné osvětlení zlepšuje život švédských dětí

5.5.2015 Jak známo, denní biorytmy lidí (i ostatních živočichů) řídí světlo. Bílé světlo s modrým barevným komponentem potlačuje tvorbu spánkového hormonu melatoninu, a pomáhá tak být bdělý a soustředěný. V zimním období je ho však nedostatek, což se projevuje i na lidské psychice a návycích. Vážným problémem je to v severských zemích, kde v tuto dobu zapadá slunce již velmi časně odpoledne. 


Novinky McLED: interiérová LED svítidla

13.4.2015 Firma Schmachtl CZ se svou značkou McLED po úspěšném začlenění na trh s LED pásky, LED reflektory a LED světelnými zdroji rozšířila svůj sortiment o interiérová LED svítidla, která byla představena na veletrhu AMPER 2015. 


Co to je a jak funguje inteligentní město – smart city

27.1.2015 Na našich stránkách Proelektrotechniky.cz někdy píšeme o projektech „inteligentních měst“ neboli „smart city“ ve světě, například v souvislosti se španělskou Barcelonou, japonskou Jokohamou i „chytrým městečkem“ Fujisawa na předměstí Tokia. Z porovnání informací z těchto projektů je zřejmé, že koncept smart city se aplikuje po celém světě, ovšem je vykládán velmi rozmanitě. 


Madrid: největší projekt veřejného osvětlení na světě

5.1.2015 Jak byla v prosinci 2014 informována široká odborná veřejnost, největším projektem veřejného osvětlení na světě se stane probíhající kompletní obnova veřejného osvětlení ve španělském hlavním městě Madridu. Dodavatelem tohoto projektu je společnost Royal Philips. 


Projekt Hi-Q-LED překonává „zelenou mezeru“ ve světelném výkonu LED

28.11.2014 Konvenční LED světelné zdroje vykazují významný pokles světelné výkonnosti, měřené v lm/W, u vlnových délek nad 500 nm, resp. v rozmezí cca 500 až 580 nm – tedy v té části barevného spektra, kde se nachází převážně zelená barva. Tento jev bývá někdy nazýván „zelenou mezerou“ – green gap. V rámci německého projektu Hi-Q-LED, jehož výsledky byly představeny odborné veřejnosti jeho koordinátorem, společností Osram Opto Semiconductors, v listopadu 2014, se podařilo najít na tento problém odpověď v podobě dvou koncepcí LED emitujících zelené světlo. 


37 m2 světla: největší světelná textilie na světě představena v Drážďanech

9.7.2014 Společnost Royal Philips představila na začátku července 2014 největší světelnou textilii na světě v drážďanském nákupním středisku Centrum Galerie. Její plocha je 37 m2. O světelné textilii společnosti Philips jsme na našem portále psali již dříve. V provedení, prezentovaném na mezinárodním veletrhu Light+Building na přelomu března a dubna 2014, má textilie tloušťku 120 mm 


Project iCity: smart city Barcelona dostane LED veřejné osvětlení

10.6.2014 V květnu 2014 byl učiněn další krok v realizaci evropského projektu iCity, zaměřeného na praktické uplatnění konceptu „smart city“. Ve spolupráci mezi společností Philips a městem Barcelona dojde k náhradě klasického osvětlení LED svítidly u 300 světelných míst. Veřejné osvětlení kromě toho dostane nové řídicí technologie, vycházející z osvědčených produktů Philips LumiMotion a Philips CityTouch. Předpokládaným výsledkem této kombinace LED svítidel a inteligentního řízení by měla být 60% úspora elektrické energie spotřebované na veřejné osvětlení. 


LED reflektorová svítidla McLED

21.5.2014 Společnost Schmachtl CZ, výhradní zástupce světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství, představila na letošním veletrhu AMPER profesionální reflektorová LED svítidla McLED. Tato svítidla řady LEDpot, LEDstream, LEDcannon a LEDheaven jsou vybavena chipy a drivery předních světových výrobců a patentovaným systémem chlazení, který dovoluje dosahovat velkých výkonů – až 1000 W.  


 

Naše tipy


Copyright © 2012 – 2023 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services