Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Novinky Schmachtl: Difúzní senzory a bezpečnostní optické závěsy od Leuze

21.4.2020 V dubnu 2020 představila společnost Schmachtl svým zákazníkům a další odborné veřejnosti difúzní senzory a bezpečnostní optické závěsy od společnosti Leuze electronic, které se uplatní zejména v automobilovém a balicím průmyslu.

DRT25C – Dynamický referenční difúzní senzor

Dynamické referenční senzory jsou nyní poprvé dostupné v řadě 25C (DRT 25C). Senzory byly navrženy speciálně pro aplikace, ve kterých se objekt detekuje na pohybujícím se dopravníkovém pásu. Zvláštní výhoda senzoru spočívá v montáži nad dopravníkový pás, směrem dolů, bez nutnosti použít odrazku.

DRT25C se naučí na povrch dopravníkového pásu z maximální vzdálenosti 200mm, který se používá jako referenční povrch. Vzhledem k tomuto povrchu senzor detekuje jakýkoli objekt nad ním, bez ohledu na to, jaké jsou jeho vlastnosti: lesklý, plochý, tmavý, průhledný nebo perforovaný. Přesná a spolehlivá detekce je zaručena při výměně objektu bez opakovaného nastavení senzoru. Přesto tři různé úrovně nastavení zajistí optimální výkon senzoru v dané aplikaci. Nastavení senzoru jedním Teach tlačítkem je jednoduché a intuitivní. Kompletní nastavení přes IO-Link k dispozici.

Cílovými aplikacemi jsou flexibilní manipulační, balicí a dopravníkové linky, např. horizontální balení, plnění a uzavírání obalů. Tyto aplikace musely být v minulosti řešeny jen použitím senzorů od různých výrobců.

Další informace o DRT25C zde

HT3C - Remote Set Distance

HT3C RSD (Remote Set Distance) je první difúzní senzor s potlačením pozadí, který lze elektricky nastavit pomocí tlačítka Teach, připojovací kabel a IO-Link. To umožňuje poprvé nastavit požadovanou vzdálenost snímání pomocí číselné hodnoty vstupu (např. 100 mm) přes IO-Link.

Tato zařízení mají dva nezávislé spínací výstupy, které lze také nakonfigurovat jako Warning výstup nebo jako Teach vstup. Senzory přenášejí přes rozhraní IO-Link kromě procesních hodnot navíc identifikační, stavové a diagnostické hodnoty a podporují Smart Sensor Profile.

Kromě variant se standardním světelným bodem (LED) jsou nyní k dispozici také senzory s malým světelným bodem (podobně jako PinPoint LED).

Další informace o HT3C zde

Muting nově: Smart Process Gating – bezpečnostní optické závěsy MLC 530 SPG

Smart Process Gating se jmenuje nový proces od společnosti Leuze electronic díky němuž je muting ekonomičtější, jednodušší a bezpečnější.

Pro aplikace funkce muting v dopravníkových a skladovacích systémech – zejména v automobilovém a balícím průmyslu – mutingové snímače, které jasně detekují vstup transportovaného zboží do ochranného pole, aby bezpečnostní snímače mohly být ve správný čas přemostěny, byly dosud nezbytnou nutností. Leuze electronic vyvinul na základě svých bezpečnostních optických závěsů MLC proces SPG (Smart Process Gating) díky němuž je možné od použití těchto snímačů opustit. Proto mohou být dopravníkové systémy konstruovány kompaktněji, eliminuje se riziko nesprávného polohování a nastavení nebo poškození mutingových snímačů. Sníží se také náklady na jejich údržbu. Kromě toho se redukuje pořizovací cena, zapojení a riziko nesprávné manipulace při navýšení provozuschopnosti kompletního bezpečnosti zařízení.


Procesně řízené zabezpeční přístupu s aplikací Smart Process Gating

Při aplikaci SPG, první mutingový signál přichází z procesního nebo bezpečnostního řízení (PLC), zatímco druhý mutingový signál je generován samotným bezpečnostním závěsem. Smart Process Gating vyžaduje podrobnou znalost procesu, aby potřebné řídící signály SPS byly k dispozici v očekávaném časovém okně.

Další informace o Smart Process Gating zde

Foto © SCHMACHTL

Produkty je možné zakoupit u distributora pro ČR zde: www.schmachtl.cz

Přečtěte si také:

Nositelná čtečka s displejem

17.4.2020 Firma ProGlove přichází na trh s novou inovovanou výkonnou nositelnou čtečkou MARK Display malých rozměrů, která nabízí a zobrazuje klíčové informace, ve správnou chvíli tam, kde je to nejvíce potřeba. Čtečka je určena pro pracovníky v první linii, tedy tam, kde se data setkávají s realitou provozu. 


Diagnostická brána Cube67: Snadná diagnostika

9.4.2020 Sběrnicový systém Cube od společnosti Murrelektronik nabízí rozsáhlé diagnostické možnosti. Nová diagnostická brána umožňuje ještě jednodušší přístup k těmto datům. Toto řešení se snadno realizuje, poskytuje jasné informace v případě poruchy a urychluje postup při odstraňování závad s výslednou maximální využitelností strojů a systémů. 


SoSi test: DEVINN testuje účinky slunečního záření na komponenty vozidel

7.4.2020 Česká společnost DEVINN, zaměřená na vývoj automobilů, se stala jedním z partnerů konference Smart city FOR ARCH, pořádané provozovateli tohoto portálu. Zájemcům o mnohostrannou a zajímavou problematiku související s vývojem vozidel dává nahlédnout do své zkušebny, kde mimo jiné testuje i odolnost dílů vůči slunečnímu záření (tzv. SoSi test). 


EPLAN: Efektivní projektování a vzdělávání – v klidu z domova

2.4.2020 V posledních dnech se práce z domova stává nezbytnou součástí běžného života. Společnost EPLAN se rozhodla podpořit své zákazníky tím, že pro ně připravila řadu mimořádných nabídek, které jim téměř okamžitě umožní používat ty správné programy EPLAN. 


Představení nejnovější verze platformy EPLAN

30.3.2020 Od poloviny února je dostupná nová verze platformy EPLAN 2.9. Uživatelé v ní mohou snadno vytvářet QR kódy s hyperlinkovými odkazy, které lze následně snadno otevřít, kdekoliv se uživatel nachází, a to přímo z mobilních zařízení. Správa hladin nyní umožňuje automatické uložení všech změn a ještě více usnadňuje implementaci podnikových standardů. Hromadná editace projektových dat s využitím rozšířených navigátorů tak dovoluje rychlejší dokončení projektů. A pokud jde o standardizaci, nová verze umožňuje snadněji znovu využívat již hotová makra. 


Prostředí v kancelářích má bezprostřední vliv na výkonnost zaměstnanců – moderní technologie je mohou sledovat a řešit

13.3.2020 Kancelářská práce se týká mnoha oblastí – administrativy a obchodu v soukromých firmách stejně jako poskytování veřejných služeb na úřadech a jiných institucích. Vždy přitom platí, že prostředí ovlivňuje výkonnost zaměstnanců, a s ní i spokojenost zákazníka – a zákazníkem ve veřejných službách je každý občan.


Březnové novinky od Murrelektroniku zajistí instalaci skutečně na míru

9.3.2020 V březnu 2020 představila společnost Murrelektronik svým zákazníkům a další odborné veřejnosti svůj koncept decentrální instalace jako cestu k efektivním a výkonným automatizačním systémům. Tento koncept umožňuje vytvářet automatizační systém na míru konkrétním potřebám jeho průmyslových uživatelů, s možností jej kdykoli podle potřeby dále rozšiřovat. Podívejme se blíže na zařízení, která jsou součástí tohoto konceptu. 


Kvalitní elektrická energie šetří zařízení a peníze jejich provozovatelů

27.2.2020 Důležitou součástí hospodárného řízení jakéhokoliv provozu či budovy je v dnešní době sofistikovaný energetický management. Velká část veřejnosti i podnikatelské sféry však za tímto označením vidí pouhý důraz na úsporné elektrické spotřebiče nebo na snížení ceny za energie pro odběratele. Vzhledem k rostoucím cenám energií se odběratelům tyto dveře však stále více přivírají. V konečném důsledku přináší mnohem výraznější finanční úspory zvýšení kvality dodávané energie, optimalizace spotřeby, hledání zbytečných odběrů a zdrojů nízké efektivity, či ochrana spotřebičů a energetické sítě. Takovéto pojetí energetického managementu realizují v praxi technologie české firmy  ENERTIG TECHNOLOGIES s.r.o.


Osram představuje nový infračervený laser pro využití v lidarech

13.2.2020 Lidar je akronym ze slov „light radar“, tedy „světelný radar“. Jde o přístroj, který vysílá laserový paprsek a pomocí odraženého světla provádí potřebná měření. Lidar má poměrně široké použití v měřicí technice, protože dokáže s vysokou mírou přesnosti určit na velkou vzdálenost rozměry a tvar nejrůznějších objektů o rozmanitém složení a velikosti. Uplatňuje se proto i u navigace autonomních vozidel. O zájmu uživatelského trhu svědčí i nový produkt výrobce Osram Opto Semiconductors: 65Wattový infračervený laser určený pro lidarové aplikace. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services