Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Nové IT systémové LED svítidlo od společnosti Rittal

Svítíme IT na cestu

12.4.2018 Společnost Rittal rozšiřuje svůj sortiment o nové systémové LED svítidlo, se světelným výkonem 600 lumenů, určené pro síťové a serverové IT rozváděče.

Nové IT systémové LED svítidlo od firmy Rittal bylo speciálně navrženo s ohledem na použití v serverových a síťových skříních („IT rozváděčích“). Díky světelnému výkonu 600 lumenů skvěle splňuje požadavky na osvětlení IT rozváděčů, jako je Rittal TS IT nebo TE 8000. Průhledný plastový kryt a integrované Fresnelovy čočky poskytují skříním optimální osvětlení. Toto svítidlo dokáže světelný kužel směřovat tak, aby byla dokonale osvětlena celá skříň, dokonce i její spodní část. Výhodou je, že se světlo dostane přímo tam, kde je potřeba, aniž by docházelo k rozptylu po okolí.


Svítíme IT na cestu: Nové IT systémové LED svítidlo od společnosti Rittal bylo speciálně navrženo s ohledem na použití v serverových a síťových skříních. Díky světelnému výkonu 600 lumenů skvěle splňuje požadavky na osvětlení IT rozváděčů, jako je Rittal TS IT nebo TE 8000.

Rychlé sestavení a snadné spuštění

Systémové IT svítidlo lze v rozváděči nainstalovat tak, aby ani u skříní o šířce 482,6 mm (19") nedošlo ke snížení užitné výšky, lze jej instalovat vodorovně i svisle. Pro skříňové rámy bez systémových otvorů je k dispozici magnetické uchycení, které je součástí dodávky. Osvětlení lze tedy nainstalovat snadno a rychle a navíc zabírá velmi málo místa. Dva různé přívodní kabely s jednoduchým zapojením navíc usnadňují a urychlují instalaci, kterou nemusí provádět kvalifikovaný elektrikář.

Použitelnost po celém světě

Svítidlo je vybaveno přívodním kabelem IEC C18, má certifikát UL a je určeno pro velký rozsah napětí (100–240 V AC, 50/60 Hz), což znamená, že může být používáno v zemích celého světa. Tím se snižují náklady na skladování a zjednodušuje výběr produktů.

Přívodní kabel pro Evropskou unii má vidlici s plochými kolíky a lze jej použít ve všech zemích EU (s výjimkou Spojeného království). Pro mezinárodní využití v datových centrech je dodáván další kabel s konektorem IEC C18, který je kompatibilní se všemi běžnými rozváděči PDU (Power Distribution Unit).

Umožňuje celosvětové využití: Přívodní kabel s evropskou vidlicí s plochými kolíky a druhý kabel s univerzálním konektorem IEC C18 zajišťují kompatibilitu svítidla se všemi běžnými rozváděči PDU (Power Distribution Unit).

Snížení nákladů a zjednodušení: Svítidlo je vybaveno přívodním kabelem IEC C18, má certifikát UL a je určeno pro velký rozsah napětí (100–240 V AC, 50/60 Hz). Tím se snižují náklady na skladování a zjednodušuje výběr produktů.

Rittal GmbH & Co. KG. 

Foto © Rittal

Více na www.rittal.cz

Přečtěte si také:

Společnost Rittal nabízí nové rozhraní IoT pro klimatizační systémy

1.3.2018 Scénáře Průmyslu 4.0, jako je prediktivní údržba, jsou založeny na poskytování dat a síťové komunikaci. Aby toto bylo možné, jsou zapotřebí zařízení IoT (Internet of Things) vybavená nezbytnými komunikačními možnostmi. Prostřednictvím nového rozhraní IoT společnost Rittal nyní pokládá základy pro optimální integraci chladicích jednotek a chillerů do aplikací Průmyslu 4.0. Tím je umožněna nepřetržitá komunikace mezi snímačem a cloudem a také připojení k nadřazeným systémům pro monitorování a hospodaření s energií. 


Rittal – tipy na chlazení: Je chlazení opravdu nutné?

4.12.2017 Elektrické komponenty v řídicích rozváděčích generují teplo. Toto teplo musí být z rozváděčů účinně odváděno tak, aby komponenty byly chráněny před vysokými teplotami. Pokaždé však není nutné použít aktivní chlazení, jako například chladicí jednotky. V závislosti na tepelných ztrátách a rozměru rozváděče může být dostatečným i použití pasivního chlazení. Elektrické a elektronické komponenty instalované v rozváděči jsou obvykle navrženy pro maximální provozní teplotu 50 °C. Doba životnosti elektrických komponentů závisí do značné míry na provozní teplotě. Snížení teploty o 10 °C jejich životnost zdvojnásobuje. 


Nový Blue e+ chiller od Rittalu: Přesná regulace a účinné chlazení

17.10.217 Teplota chladicího média v obráběcích strojích musí být velmi přesně regulována tak, aby byla zajištěna vysoká přesnost obrábění. Systém chlazení musí být také energeticky účinný, všestranný, spolehlivý a snadno udržovatelný. Společnost Rittal tyto požadavky zohlednila při vývoji zcela nové generace chladičů kapaliny Blue e+. Výsledkem je systém chlazení kapaliny pro zpracovatelský průmysl a strojírenství, který nastavuje nový tržní standard. 


Rittal oceněn v kategorii Automatizace: Chladicí jednotky Rittal získaly cenu Best of Industry

2.5.2017 Chladicí jednotka Blue e+ od Rittalu je jedním z nejlepších produktů v roce 2017. Časopis Industry Maschinenmarkt poctil tuto generaci chladicích jednotek cenou Best of Industry pro rok 2017 v kategorii Automatizace. Vydavatelská skupina Vogel Business Media uděluje ocenění za řešení, která již získala ocenění v průmyslu, nebo se setkala s vynikajícími reakcemi trhu. Hlasování bylo provedeno porotou složenou z odborníků a on-line čtenářů. 


Systémová LED svítidla od Rittalu

1.2.2017 Dvěma novými provedeními systémových LED svítidel zkompletoval Rittal svůj nový program svítidel pro rozváděče. Série svítidel poprvé vyvinutá speciálně pro rozváděče je vedle verzí 1200 a 900 lumenů nyní k dostání i se světelným tokem 600 a 400 lumenů. Díky tomu nabízí Rittal vhodná řešení i pro menší systémy rozváděčů a skříní. 


Vylepšené výměníky tepla „LCP Industry“ Rittal

Komfortní zóna pro výměníky tepla

3.10.2016 Výměník tepla voda/vzduch „LCP Industry“ je již několik let účinným systémovým řešením pro chlazení výkonových komponent distribučních rozváděčů. Společnost Rittal nyní tento chladicí systém významně zdokonalila. Z vylepšené flexibility a energetické účinnosti nyní mohou těžit jak výrobci rozváděčů, tak rovněž uživatelé strojů a zařízení. 


Průvodce konfigurací skříní Rittal

Elektrická bezpečnost je již zajištěna

1.6.2016 Bezpečnost má v oblasti elektrických rozváděčů absolutní prioritu. Aby nedošlo ke zranění osob nebo k poškození majetku, musí být dodrženo mnoho norem a nařízení. Mezi požadavky patří i vyrovnání potenciálu mezi všemi kovovými částmi rozváděčové skříně. Systém řadově spojitelných skříní TS 8 společnosti Rittal je příkladem, jak může být bezpečnost dosažena v mnoha aplikacích, a to pomocí automatického vyrovnání potenciálu bez nutnosti samostatného uzemnění všech kovových částí rozváděčové skříně. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services