Přečtěte si:  Pozvánka s třídenní vstupenkou na veletrh URBIS


Pozvánky na akce


Stalo se
Praktický a bezpečný přístup k řízení – rozhraní Modlink MSDD na čelním panelu

15.7.2019 Ve strojích a zařízeních se musí pravidelně přistupovat k řídicímu systému: při uvádění do provozu, v servisním případě nebo při odstávce výroby, která je často časově kritická. Rozhraní předního panelu MSDD Modlink společnosti Murrelektronik umožňuje obsluze zařízení snadný a bezpečný přístup k řízení. Různé zásuvky a různé datové konektory poskytují vysokou flexibilitu, četná schválení umožňují celosvětové použití.

Přístup k řídicímu systému se provádí připojením notebooku nebo diagnostického přístroje. K tomu je nutné, aby rozvaděč otevřel školený odborník. Někdy je řídicí systém instalován společně s komponentami, které jsou pod napětím. Pak by bylo z bezpečnostních důvodů nutné i pro jednoduchou úpravu softwaru odpojit celé zařízení od napětí. Na americkém trhu se navíc rozvaděč od napětí odpojí vždycky, protože dveře jsou mechanicky propojené s hlavní vypínačem... a to stojí čas a peníze. Kromě toho se do rozvaděče mohou otevřenými dveřmi snadno dostat např. nečistoty, vlhkost a ty mohou negativně ovlivnit další komponenty, proto se (i s ohledem na požadavky EMC) jedná o velmi nevyhovující nouzové řešení.

Rozhraní předního panelu MSDD Modlink společnosti Murrelektronik umožňuje obsluze zařízení snadný a bezpečný přístup k řídicímu systému.

S rozhraním Modlink MSDD na čelním panelu je možné notebook nebo diagnostický přístroj připojit tak, že k těmto problémům nedojde. Modlink MSDD je modulární systém skládající se ze standardizovaných jednoduchých a dvojitých rámů z kovu nebo plastu, které se integrují do pláště rozvaděče. Do nich je možné osadit více než 170 různých vložek se zásuvkami, specifickými pro různé státy, a s různými datovými zásuvkami (například D-SUB, RJ45 nebo USB). Coby zákazník Murrelektroniku máte na výběr z více než 100 000 možných kombinací. Vysoká flexibilita je zajímavá například pro společnosti s vysokým podílem exportu. Do svého stroje nebo rozvaděče integrují standardní rám a vloží odpovídající vložky pro danou zemi, ve které bude zařízení provozováno. Obzvláště časté kombinace nabízí Murrelektronik jako sety, které lze objednat pod jedním objednacím číslem. Díky vysokému stupni krytí IP 65 je u Modlink MSDD zajištěno, že rozhraní na čelním panelu bude možné použít i v náročných prostředích. EMC stínění z plechů zase vložky datových konektorů celoplošně odstíní a jsou tím pádem splněny i požadavky na EMC. Na plechy lze připojit zemnicí pásky, které velkoplošně odvedou případné poruchy.

V průmyslové oblasti musí být zásuvky zajištěny až do 20 A proudovými chrániči (RCDs), vyžadují to normy VDE 0100-410 („Budování nízkonapěťových zařízení“), EN 60204-1 („Bezpečnost strojních zařízení - elektrická zařízení strojů“) a pro Severní Ameriku platná NFPA79 („Electrical Standard for Industrial Machinery“). V Modlink MSDD může být proto integrován běžný 2pólový jistič. Vedle umístěná zásuvka je díky tomu zajištěna v souladu s normami. Pokud dojde k chybě, lze jistič jednoduše znovu zapnout, aniž by bylo nutné otevřít dveře rozvaděče. Pro datovou komunikaci lze osadit podle konkrétních požadavků přípojku USB-A nebo RJ45 a vznikne kompletní programovací rozhraní včetně zajištěného elektrického napájení volitelného specificky pro danou zemi.

Pro mezinárodní použití jsou důležitá příslušná schválení. Rozhraní Modlink MSDD na čelním panelu jsou schválena podle certifikace UL. Bez jakýchkoliv problémů je mohou používat jak výrobci v USA a Kanadě, tak i firmy, které do těchto zemí vyvážejí.

Modlink MSDD se zásuvkami pro americký trh

Rozvaděče na americkém trhu jsou specifikovány podle UL Type Rating. Pokud se do dveří rozvaděče vyřízne otvor, pak je tato specifikace ztracena. Tomu je možné se vyhnout, pokud montážní rám rozhraní disponuje touto specifikací. Montážní rámy Modlink MSDD jsou certifikovány podle UL Type Rating 1, 4, 4x, 12 a 13, a přispívají tím k plnění norem.

Servisní rozhraní Modlink MSDD se často nacházejí na dobře viditelném místě na rozvaděči, stroji nebo zařízení. Proto jsou ideálně vhodná k umístění označení zařízení, čárových kódů nebo výstražných upozornění. Murrelektronik nabízí službu trvalého laserového tisku této informace na MSDD Modlink – bez ohledu na počet kusů a bez dodatečných nákladů.

Nejdůležitější vlastnosti Modlink MSDD

•    Na trhu etablované servisní rozhraní pro rozvaděče a ovládací panely;

•    Výrazné zjednodušení diagnostických a programovacích úkolů;

•    Modulární struktura s více než 100 000 možnými kombinacemi;

•    Škálovatelné až do detailu pro konkrétní aplikaci;

•    Servisní rozhraní s integrovatelným proudovým chráničem s nadproudovou ochranou;

•    Mezinárodní elektrické zásuvky a rozsáhlá nabídka datových konektorů pro univerzální a celosvětové použití;

•    Rozsáhlá certifikace.

V praxi osvědčené řešení

Jak vypadá použití rozhraní pro čelní panel v praxi, vysvětluje Michael Keppler, který je vedoucím standardizace elektrických komponent ve výzkumu a vývoji společnosti Krones v bavorském Neutraublingu: „Instalujeme Modlink MSDD do rozvaděčů a krytů strojů. Tím vytváříme přístup k řídicímu systému. Zásuvka slouží našemu servisnímu personálu při uvádění do provozu a provádění údržby pro napájení notebooku. Prostřednictvím rozhraní RJ45 je možné připojení k síti stroje.“ Obzvláště zajímavé je pro společnost Krones, že se díky tomu již nemusí otvírat dveře rozvaděče. To je neuvěřitelně praktické a důležité, vysvětluje Keppler: „Ve výrobních provozech našich zákazníků po celém světě jsou často velmi náročné okolní podmínky, jako například vysoká vlhkost vzduchu. Naše rozvaděče jsou proto provozovány s klimatizací. Při otevření rozvaděče se dovnitř nutně dostane prach a zejména vlhký vzduch. Komponenty v rozvaděči se pak orosí a dochází ke kondenzaci. To může komponenty poškodit a vést k jejich selhání. Díky použití Modlink MSDD se tomu vyhneme.“

Do svých rozvaděčů a krytů strojů instaluje Krones rozhraní pro čelní panel společnosti Murrelektronik, a vytváří tím bezpečný přístup k řídicímu systému.

Yan Hao Ming, který je ve firmě Shenyang Machine Tool Co., Ltd odpovědný za uvádění do provozu, vysvětluje další výhody: „Když uvádíme nějaké zařízení do provozu, musíme pravidelně přistupovat k řídicímu systému. Dosud kvůli tomu byly velmi často otevřené dveře rozvaděče. To bylo nebezpečné, protože se v rozvaděči nacházejí komponenty pod napětím. Z toho důvodu jsme zřizovali nákladné ochranné ploty, abychom na jedné straně chránili zaměstnance a na druhé straně zabránili neoprávněnému přístupu. Nyní instalujeme Modlink MSDD a dveře rozvaděče zůstávají trvale zavřené. Díky tomu můžeme upustit od ochranných plotů. Tím ušetříme spoustu pracovní doby. Pro nás je Modlink MSDD malá součástka s velkým přínosem.“

Chcete více informací?

Obraťte se na obchodní zástupce Murrelektronik! Kontakty ZDE...

Video o Modlink MSDD můžete shlédnout ZDE...

Murrelektronik

Foto © Murrelektronik

Pro více informací o produktech Murrelektronik navštivte www.murrelektronik.cz.

Přečtěte si také:

Více než 100 000 možných kombinací s Modlink MSDD

17.7.2019 Když dojde k diagnostickému nebo servisnímu případu, umožňuje rozhraní Modlink MSDD společnosti Murrelektronik integrované v čelní stěně rozvaděče snadný přístup k řídicí jednotce. Velká výhoda: řídicí rozvaděč může zůstat zavřený, provoz v něm obsažených komponent probíhá v předepsané třídě krytí. Bezpečnostní předpisy pro provoz elektrických zařízení jsou tedy důsledně dodrženy. 


Modlink MSDD: Individuální laserové značení

15.7.2019 Servisní rozhraní Modlink MSDD se nacházejí na dobře viditelném místě v rozvaděči. Jsou proto vhodná k umístění označení zařízení, čárových kódů nebo výstražných upozornění – není již nutné instalovat dodatečné štítky s označením. Prodejci a firmy z oboru výroby rozvaděčů mohou plochu využít pro reklamu a na prominentní pozici umístit své firemní logo. 


MVK Fusion = jeden modul pro maximální rozmanitost

3.6.2019 Modul PROFINET/PROFIsafe slučuje tři základní funkce instalační techniky: digitální standardní senzory a akční členy, digitální bezpečnostní senzory a akční členy, IO-Link. Tato kombinace je působivě inovační. Umožňuje nové a převratné koncepce pro automatizaci. Instalace se zjednodušuje a urychluje. Složitost v konfiguraci se díky MVK Fusion výrazně snižuje, neboť se plně provádí v inženýrském nástroji bezpečnostního řízení. Softwarový vývojář a elektrokonstruktér se nemusí učit specifické nástroje výrobce a studovat jeho příručky. 


Next Level Solutions

Smart Service for Smart Systems

6.5.2019 Technologie se vyvíjejí. Někdy pomalu, někdy rychle, ale stále! Nacházíme se ve fázi komplexních změn jak ve společenských, tak i v technologických oblastech. Digitální transformace zaměstnává lidi na celém světě. Nabízí mnoho příležitostí, je však také spojena s výzvami a s úkoly. Společnosti se musí vypořádat s inovačními obchodními modely, novými informačními cestami a vyššími rychlostmi zpracování. V otázkách technologického vývoje jsme my ve společnosti Murrelektronik vizionáři. Když se objeví nové trendy a etablují se jako standard, jsme od samého počátku u toho. Přitom naše myšlenky provází jedna otázka: Jak budou nové možnosti využity k užitku zákazníků?


MIRO SAFE+: Mnohostranně využitelná bezpečnostní relé

14.1.2019 Optimální ochrana pro člověka a stroj je důležitá. Proto je bezpečnostní technika ve výrobě strojů a zařízení v kurzu. Bezpečnostní relé MIRO SAFE+ společnosti Murrelektronik jsou tím pravým řešením pro dosažení vysokých bezpečnostních standardů až po Performance Level e (úroveň vlastností PLe) podle EN 13849-1. 


Tlačítka pro NOUZOVÉ ZASTAVENÍ a RESET

Pestrobarevné světelné efekty

7.1.2019 Tlačítka pro NOUZOVÉ ZASTAVENÍ a RESET od firmy Murrelektronik se integrují do elektronických instalací prostřednictvím předmontovaných standardních vedení M12. Jde o řešení, které šetří čas a vylučuje riziko chyb v zapojení. Díky systému „Plug & Play“ jsou ovládací přístroje okamžitě integrovány do strojů a zařízení. 


Optimální ochrana osob a strojů

17.12.2018 MVK Metal Safety společnosti Murrelektronik umožňuje sběrnicová řešení pro aplikace bezpečnostní techniky. Otázky bezpečnosti mají v automatizační technice vysokou prioritu. Se sběrnicovým modulem MVK Metal Safety nabízí Murrelektronik velmi zajímavé řešení pro bezpečnostní instalace. Lze s ním dosáhnout nejvyšších standardů: Safety Integrity Level 3 (podle IEC 61508 a IEC 62061) a Performance Level e (podle EN ISO 13849-1). Pro konkrétní využití je MVK Metal Safety k dispozici ve dvou variantách: čistě vstupní modul a smíšený modul se vstupy a výstupy. 


Murrelektronik: Efektivní síťové instalace

14.8.2018 Stroje a zařízení se stále více propojují v sítích. Automatizační řešení na bázi ethernetu získávají na významu. Hlavním tématem je přechod z Profibus na PROFINET, protože tak lze pomocí switchů realizovat flexibilní hvězdové struktury. Zcela nevyhnutelně roste počet ethernetových komponent ve strojích a zařízeních. Murrelektronik nabízí vhodné komponenty pro hospodárné a účelné vzájemné síťové propojení ethernetových modulů: Vysoce výkonné switche a široký sortiment připojovacích kabelů. 


Emparro Premium Power = perfektně sladěný napájecí systém společnosti Murrelektronik

28.6.2018 S komponenty řady Emparro nabízí společnost Murrelektronik prvotřídní řešení pro ekonomické a spolehlivé napájení strojů a zařízení energií. Ucelený napájecí systém složený z vysoce výkonných spínaných zdrojů, spolehlivých vyrovnávacích modulů a účinných filtrů je vzájemně perfektně sladěný. Zástupci rodiny Emparro skvěle spolupracují nejen v rozvaděči, ale i v prostoru průmyslového zařízení: Spínané napájecí zdroje v IP67 umožňují přesunutí napájení přímo ke spotřebičům. 


Solid67: Změna protokolu v mžiku

10.4.2018 SOLID67 jsou nové kompaktní I/O moduly společnosti Murrelektronik. Usnadňují instalace v prostoru zařízení a jsou velmi atraktivní pro aplikace se senzory a akčními členy IO-Link. Poskytují hned osm IO-Link portů v bezprostřední blízkosti procesu, dokonale však do systému začleňují také klasické IOs. 


Modlight Illumix: Dokonalé osvětlení v kvalitě denního světla

6.6.2017 Společnost Murrelektronik Vám představuje svoji novou řadu průmyslových svítidel Modlight Illumix. Díky bezúdržbové LED technologii s dlouhou životností dosáhnete optimálního osvětlení strojů a zařízení v kvalitě denního světla. „Slim Line“ světla jsou se svou kompaktní konstrukcí dokonalým řešením pro aplikace ve strojích a zařízeních se stísněnými prostory. V drsných průmyslových podmínkách jsou vhodným zdrojem světla svítidla „Classic Line“. Mají hliníkový kryt a 4 mm silné jednotabulové bezpečnostní sklo. Jejich integrace je vhodná téměř do všech klasických strojů a zařízení. 


Zjistěte více informací o produktech Murrelektronik

13.8.2015 Společnost Murrelektronik, o niž se lze na našich stránkách vícekrát dočíst, je specialistou na konektivitu mezi stroji a zařízeními. Pro zákazníky, kteří se již ve službách a produktech Murrelektronik orientují, jsou nyní nově k dispozici videopořady o konkrétních produktech a řešeních s českými titulky.  


Jak zefektivnit výrobu: Postavte si výrobní linku na míru

4.8.2015 Průmyslové výrobní procesy čelí v posledních letech několika významným výzvám: Konkurenční síly tlačí na nákladovou efektivnost výrobního procesu a zároveň vedou k potřebě tento výrobní proces co nejvíce přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníků. Na pomoc dodavatelům výrobních linek v této situaci přicházejí specializované firmy, jejichž posláním je zajištění konektivity mezi stroji a zařízeními. 


 

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services