Přečtěte si:  Smart city a elektromobilita pro praktický užitek a jejich aktuální výzvy


Pozvánky na akce


Stalo se
IO-Link řešení podle Murrelektronik

Integrované čisticí systémy Proceco dosahují s Cube67 a IO-Link výborných výsledků

6.11.2019 Kanadská společnost Proceco, která dodává vodní čisticí systémy na míru, byla pověřena výstavbou automatizovaného mycího systému o 13 stanicích pro letecký průmysl. Jelikož potřebovali integrovat různé typy I/O zařízení a zároveň snížit potřebnou kabeláž, využili  s úspěchem systém Cube 67 s IO-Link od Murrelektronik.

VÝZVA

Společnost Proceco byla pověřena výstavbou automatizovaného mycího systému o 13 stanicích pro letecký průmysl, který funguje na PLC Allen Bradley s EtherNet/IP.

Bylo třeba vyřešit tyto problémy:

• Kombinace digitálních a analogových vstupně-výstupních signálů s některými stanicemi vyžadovala přejít do režimu offline, zatímco proces stroje stále pokračoval.

• Limitace počtu IP adres kvůli použití PLC CPU.

ŘEŠENÍ

Původní koncepce I/O systému společnosti Proceco byla založena na propojovacích krabicích. To by vyžadovalo použití komunikačních a napájecích kabelů do každé stanice. Specialisté z Murrelektroniku navrhli řešení sběrnicovým systémem Cube67, protože tento systém využívá technologii „jednoho kabelu“ a sbírá data a signál do jednoho hlavního kabelu. Poté navrhli jeden rozšiřující IO-Link modul pro stanici s 12 DIO a 4 IO-Link připojeními.

• Analogový a RTD snímač byl nahrazen IO-Link verzí.

• Analogový IO-Link převodník slouží k převodu signálu IO-Link na 4–20mA výstup pro ventil.

• Požadavek na další signály byly vyřešeny IO-Link hubem.

VÝSLEDKY

• Výrazné úspory v ceně hardwaru (nižší o 25 %) a času instalace (kratší o 30 %) díky eliminaci analogových PLC karet a schopnost používat jediný systémový kabel ze stanice na stanici.

• Zvýšená produktivita díky funkci Machine Option Management, která umožňuje ostatním stanicím pokračovat v provozu, když stanice potřebuje přejít do režimu offline pro doplnění nádrže.

• Výrazné snížení kabeláže díky IO-Link modulu, který umožňuje připojení tří typů zařízení k jednomu modulu.

SÍLA IO-LINK ŘEŠENÍ OD MURRELEKTRONIK

• Široký rozsah sběrnicových modulů: MVK Metal, MVK Fusion, Impact67, Solid67, a Cube67 činí jednoduchou implementaci IO-Link zařízení do jakékoliv aplikace.

• IODD on Board ukládá GSDML soubory pro IO-Link zařízení, takže zákazníci nemusí používat další software pro konfiguraci od ostatních výrobců.

• Rozšiřující moduly, jako jsou IO-Link huby, usnadňují zvyšování množství digitálních IO-portů. IO-Link analogový převodník a indukční vazební člen IO-Link umožňuje zákazníkům vytvořit správné řešení pro jejich koncepty instalace. Dokonce i IP67 napájecí zdroj Emparro67 Hybrid od Murrelektronik může být ovládán pomocí IO-Link.

CELKOVÝ DOPAD

• Přestože Proceco již dříve používal moduly Impact67 od Murrelektronik, byl to jejich první projekt s Cube67. Obchodní zastoupení Murrelektroniku v Kanadě během celého projektu poskytovalo stálou podporu a nedošlo k žádným závažným problémům.

• Murrelektronik dokázal být perfektním partnerem pro vytvoření IO-Link řešení.

Zákazník společnosti  Proceco je se strojem a všemi moduly Cube67 velmi spokojený, neboť instalace splnila jeho očekávání.

Murrelektronik

Obrázek© Murrelektronik

Další informace ke stažení zde

Další důležité podrobnosti k IO-Link od Murrelektronik najdete v katalogu zde a také  v přehledné prezentaci zde 

Bílá kniha IO-link od Murrelektronik je ke stažení zde

Pro více informací o produktech Murrelektronik navštivte www.murrelektronik.cz.

Přečtěte si také:

IO-Link od Murrelektronik pro jednodušší instalace

1.11.2019 IO-Link je odpovědí na otázku, jak stavět stroje efektivnější, flexibilnější a výdělečnější. Murrelektronik má prostředky a znalosti nutné k tomu, aby tomu tak skutečně bylo. Výrobní procesy se zrychlují a stávají se flexibilnějšími a ve výsledku výdělečnějšími. Dalším důsledkem je fakt, že dochází ke generování čím dál většího množství dat. Integrace IO-Link zjednodušuje sběr a nakládání s nimi. Zároveň činí komunikaci přehlednou od senzorů až po cloudová úložiště. Když přijde na implementaci zařízení IO-Link, Murrelektronik je váš expert. 


M12 Push-Pull: Univerzální rychlopřipojovací systém

30.9.2019 Kdo často instaluje kabely M12, položil si již určitě otázku, zda neexistuje spolehlivý rychlopřipojovací systém, který by byl univerzální a odolal nejrůznějším zatížením. Do budoucna odpověď zní: Ano! M12 Push Pull je jednotný systém, s nímž lze s časovou úsporou připojovat kabely M12. Přední výrobci konektorů spolupracovali, aby mohli na trhu poskytnout standardizovaný produkt nejvyšší kvality. 


Zalisované napájecí konektory

Připojení motorů je hračkou

24.9.2019 Pomocí napájecích konektorů společnosti Murrelektronik lze motory připojit velmi snadno. Dokonalé elektrické spojení, těsnost a odolnost vůči médiím jsou základními požadavky na všechny typy konektorů. V oblasti technologie připojení motorů jsou požadovány další speciální vlastnosti:


Konektory M12 pro průmyslový Ethernet

Plnou rychlostí po komunikační dálnici

19.9.2019 Průmyslové konektory M12 společnosti Murrelektronik v krytí IP67 jsou ideální pro použití v náročných průmyslových ethernetových aplikacích. Konektor M12 s X-kódováním umožňuje vysoké přenosové rychlosti. Konektor M12 s Y-kódováním zajišťuje současně přenos dat a napájení. 


Modlink Heavy: Zátěžové konektory Murrelektronik pro každou aplikaci

13.9.2019 Těžké průmyslové konektory ze série Modlink Heavy od společnosti Murrelektronik zaručují i v nejnáročnějším průmyslovém prostředí spolehlivý přenos signálů, napájení, dat a vzduchu pro pneumatické systémy. Dokonale chrání rozhraní před průnikem vody, chladiv, maziv a nečistot a snesou vysoké mechanické zatížení. Sortiment těžkých konektorů Murrelektronik je velmi široký. Největší předností je flexibilita v konfiguraci. 


F&B PRO: Dokonalé připojení pro všechny zóny zpracování potravin

9.9.2019 V potravinářském průmyslu má hygiena a čistota zásadní význam. Stroje a zařízení musí těmto požadavkům vyhovovat - a elektronické komponenty spolu s nimi. Série konektorů F&B Pro společnosti Murrelektronik byla speciálně navržena pro použití v potravinářském průmyslu.  


Murrelektronik MICO Pro – nyní s vlastním napájením

5.9.2019 V automatizačním průmyslu bývá každá minuta, po kterou technologie stojí, drahá. Jednou ze specializací společnosti Murrelektronik je vývoj řešení, která výpadkům předejdou nebo minimalizují jejich dopady: Odrušovací moduly, schopné absorbovat přebytečnou energii z napěťových špiček; síťové filtry, odstraňující nežádoucí rušení v napájecí síti; redundantní moduly, starající se o okamžité připojení záložního zdroje; vyrovnávací bateriové i ultrakondenzátorové moduly, schopné překlenout výpadky v řádech milisekund až hodin; a v neposlední řadě komponety MICO, speciálně navržené pro sledování a jištění proudových napájecích větví. 


Propojovací technika Murrelektronik jako napínavý příběh

8.8.2019 Všichni, kteří využívají, nebo by mohli využívat v průmyslových aplikacích moderní propojovací techniku Murrelektronik spolu s její softwarovou podporou, mají v následujících videosnímcích příležitost se s jejím použitím seznámit krok za krokem. Je to seznámení přitažlivou formou, jako v napínavém příběhu. Divák se například dozví, jak různé varianty switchů a přípojných kabelů bez problémů vyhoví různým prostorovým omezením. 

PODÍVEJTE SE: 


Praktický a bezpečný přístup k řízení – rozhraní Modlink MSDD na čelním panelu

15.7.2019 Ve strojích a zařízeních se musí pravidelně přistupovat k řídicímu systému: při uvádění do provozu, v servisním případě nebo při odstávce výroby, která je často časově kritická. Rozhraní předního panelu MSDD Modlink společnosti Murrelektronik umožňuje obsluze zařízení snadný a bezpečný přístup k řízení. Různé zásuvky a různé datové konektory poskytují vysokou flexibilitu, četná schválení umožňují celosvětové použití. 


Modlink MSDD: Individuální laserové značení

15.7.2019 Servisní rozhraní Modlink MSDD se nacházejí na dobře viditelném místě v rozvaděči. Jsou proto vhodná k umístění označení zařízení, čárových kódů nebo výstražných upozornění – není již nutné instalovat dodatečné štítky s označením. Prodejci a firmy z oboru výroby rozvaděčů mohou plochu využít pro reklamu a na prominentní pozici umístit své firemní logo. 


MVK Fusion = jeden modul pro maximální rozmanitost

3.6.2019 Modul PROFINET/PROFIsafe slučuje tři základní funkce instalační techniky: digitální standardní senzory a akční členy, digitální bezpečnostní senzory a akční členy, IO-Link. Tato kombinace je působivě inovační. Umožňuje nové a převratné koncepce pro automatizaci. Instalace se zjednodušuje a urychluje. Složitost v konfiguraci se díky MVK Fusion výrazně snižuje, neboť se plně provádí v inženýrském nástroji bezpečnostního řízení. Softwarový vývojář a elektrokonstruktér se nemusí učit specifické nástroje výrobce a studovat jeho příručky. 


Next Level Solutions

Smart Service for Smart Systems

6.5.2019 Technologie se vyvíjejí. Někdy pomalu, někdy rychle, ale stále! Nacházíme se ve fázi komplexních změn jak ve společenských, tak i v technologických oblastech. Digitální transformace zaměstnává lidi na celém světě. Nabízí mnoho příležitostí, je však také spojena s výzvami a s úkoly. Společnosti se musí vypořádat s inovačními obchodními modely, novými informačními cestami a vyššími rychlostmi zpracování. V otázkách technologického vývoje jsme my ve společnosti Murrelektronik vizionáři. Když se objeví nové trendy a etablují se jako standard, jsme od samého počátku u toho. Přitom naše myšlenky provází jedna otázka: Jak budou nové možnosti využity k užitku zákazníků?


Optimální ochrana osob a strojů

17.12.2018 MVK Metal Safety společnosti Murrelektronik umožňuje sběrnicová řešení pro aplikace bezpečnostní techniky. Otázky bezpečnosti mají v automatizační technice vysokou prioritu. Se sběrnicovým modulem MVK Metal Safety nabízí Murrelektronik velmi zajímavé řešení pro bezpečnostní instalace. Lze s ním dosáhnout nejvyšších standardů: Safety Integrity Level 3 (podle IEC 61508 a IEC 62061) a Performance Level e (podle EN ISO 13849-1). Pro konkrétní využití je MVK Metal Safety k dispozici ve dvou variantách: čistě vstupní modul a smíšený modul se vstupy a výstupy. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services