Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Nové plastové rozváděčové skříně AX od firmy Rittal

3.2.2021 S vývojem nových plastových skříní AX společnost Rittal dokončila kompletní obnovu celé produktové řady kompaktních skříní. I v těchto skříních lze standardně využít osvědčenou technologii sofistikovaného systémového příslušenství, které je instalováno do velmi odolného robustního pláště z plastu. Plastové rozváděčové skříně AX ochrání instalovanou elektrotechnickou výbavu i v nejnáročnějších prostředích, jako je např. venkovní instalace. Lze je rychle vyzbrojit díky novým montážním prvkům a poskytují větší prostor pro instalaci komponentů díky již zmíněnému systémovému příslušenství.

Plastové rozváděčové skříně AX nahrazují předchozí řadu KS a představují zcela nový koncept plastových skříní od firmy Rittal. Tato nová řada rozváděčových skříní AX využívá léty osvědčené systémové příslušenství, které je taktéž hojně využíváno ve skříních z ocelového plechu a nerezové oceli. Systémové příslušenství výrazně zjednodušuje a urychluje celý proces výroby hotového funkčního rozváděče.

Společnost Rittal nabízí nové, plastové rozváděčové skříně AX ve 14 různých provedeních, z nichž osm je bez prosklení a šest s průhledovým oknem.

Obr. 1 Nové plastové rozváděčové skříně AX společnosti Rittal

Rozváděčové skříně AX jsou vyrobeny z odolného plastu pro venkovní použití vyztuženého skelnými vlákny, který má 7× vyšší odolnost proti UV záření než jejich předchůdce. Tyto rozváděčové skříně AX mají certifikaci pro venkovní použití dle UL F1 (UL 746C). Integrovaná lišta proti dešti na horní i dolní hraně skříně chrání samotné vnitřní těsnění, které je naneseno na dveřích, před prachem a dešťovou vodou, a tvoří tak vlastně dvojité těsnění skříní (viz obr. 2). Třída ochrany izolace II do 1000 V AC zajišťuje zvýšenou ochranu osob. Díky vnitřní chytré konstrukci skříně, kterou tvoří systémově rozmístěné výlisky pro samořezné šrouby, lze uvnitř libovolně vybavit komponenty, aniž by bylo nutné někde zasahovat do plastového korpusu skříně. Plastové rozváděčové skříně AX jsou certifikovány také dle UL 508A a splňují požární třídu V-0 dle UL 94 pro severoamerický trh.

Tyto nové skříně od společnosti Rittal je možné použít v opravdu extrémních podmínkách. Ochrání komponenty ve výrobních halách nebo zajistí stejnou ochranu ve venkovním prostředí při extrémním počasí. Poradí si i s agresivním prostředím, jaké lze najít např. u čističek odpadních vod, úpraven pitné vody, fotovoltaických elektrárnách, na letištích, v  železničních tunelech, v námořních aplikacích anebo při obecném venkovním použití.

Obr. 2 Integrovaná lišta proti dešti

Propracovaný koncept skříní poskytuje výrobcům řídících a distribučních rozváděčů celou řadu výhod. Vysoký počet plastových výlisků pro samořezné šrouby jednoznačně zajištuje rychlejší montáž. Tyto výlisky umožňují rychlé a přímé našroubování systémového příslušenství, jako jsou systémová chassis a lišty, na všechny vnitřní strany skříní včetně zadní stěny. Stejným způsobem lze upevnit např. dveřní polohový spínač, aretaci dveří nebo DIN lišty. Montážní desku lze jednoduše přišroubovat zepředu na předem připravené závitové svorníky, také ji lze dodatečně uzemnit díky předpřipravenému zemnicímu otvoru ve tvaru klíčové dírky. I u plastových rozváděčových skříní AX lze rychle a snadno vyměnit směr otevírání dveří.

Obr. 3 Přímá montáž na dveřích pomocí plastových výlisků pro samořezné šrouby

Systémová chassis a lišty lze montovat v rastru 25 mm pomocí univerzálních držáků. Velké množství plastových výlisků uvnitř korpusu skříní a také na vnitřní straně dveří umožňují individuální upevnění příslušenství. I na dveřích je možné přímo osadit systémová chassis, montážní lišty a schránku na dokumentaci. Plastové rozváděčové skříně AX je možné volitelně vybavit mini komfortní rukojetí pro všechny běžné zámkové vložky nebo profilovou půlválcovou vložkou, která zajistí pohodlné a bezpečné uzavření. Pro pohodlnou a stabilní montáž skříně na stěnu nebo sloup jsou ze zadní strany vlisovány matky. Držáky pro upevnění na stěnu lze snadno připevnit na skříň zvenčí a to i při zachování UL certifikace. Tyto plastové rozváděčové skříně AX lze volitelně také přišroubovat ke stěně nebo stroji bez zmiňovaného držáku.

Obr. 4 Zalisovaná matice a držák na stěnu

Více informací zde  

Rittal Czech

Foto © Rittal Czech

Více na www.rittal.cz

Přečtěte si také:

Profesionální ruční nářadí Rittal

2.9.2020 Rittal představuje rozsáhlou nabídku vysoce kvalitního ručního nářadí. Od jednoho dodavatele tak získáte veškeré pracovní a výrobní nástroje, které najdou uplatnění nejen při výrobě rozváděčů. 


Nové malé a kompaktní rozváděčové skříně firmy Rittal

Ještě lepší než originál

4.5.2020 Již téměř 60 let je kompaktní rozváděčová skříň řady AE nejoblíbenější rozváděčovou skříní na světě – jedná se o nesporný originál a vůbec první standardizovaný sériově vyráběný produkt svého druhu. Postupem času se skříň řady AE průběžně vylepšovala a dnes ji lze nalézt téměř ve všech průmyslových odvětvích, s instalovaným počtem v řádu milionů. Se zahájením prodeje nové generace skříní řady AX a KX, který proběhl 1. 3. 2020, Rittal přepracoval a přizpůsobil malé a kompaktní skříně aktuálním požadavkům trhu. Díky tomu zákazníci poznají nové funkce, které zefektivňují a urychlují procesy hodnotového řetězce a zvyšují všestrannost a spolehlivost.


Zvyšování efektivity při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů

4.2.2020 Rittal začíná být vnímán jako dodavatel kompletního řešení pro firmy zabývající se výrobou řídicích a distribučních rozváděčů. Spojením produktů – automatizačních strojů/poloautomatů firmy Rittal a softwaru/aplikací firmy EPLAN, vzniká ideální prostředí pro realizaci výroby rozváděčů v duchu Průmyslu 4.0. 


Ri4Power systém založen na původním systému VX25

Vyšší výkon s použitím menšího množství mědi

29.5.2019 Na letošním veletrhu v Hannoveru (Hannover Messe) představila společnost Rittal nový systém rozvodu proudu VX25 Ri4Power. Přináší ještě vyšší efektivitu pro výrobce průmyslových rozváděčů. VX25 Ri4Power nabízí další výhody, jako je vyšší proudová zatížitelnost a snadnější monitorování a údržba. Systém je testován a certifikován dle EN 61439. 


Klimatizace pro skříňový rozváděč

Chlazení s cloudovým řešením

6.9.2018 Chladicí zařízení hrají stále důležitější úlohu v oblasti průmyslu 4.0. Lze je vybavit rozsáhlými komunikačními možnostmi. Komplexní komunikace od čidla v chladicím zařízení po cloudové systémy otevírá nové možnosti použití. Předpokladem jsou zařízení s přípravou na IoT, jako např. nové chladicí jednotky a chillery řady Rittal Blue e+. Během doby životnosti zařízení pro chlazení rozváděče jsou náklady, které připadají na údržbu a servis, spolu s náklady na energie zpravidla výrazně vyšší než původní investice do chladicího zařízení samotného. Optimalizace u servisu a údržby mohou vést ke snížení pracnosti, a tím také nákladů 


Systémová LED svítidla od Rittalu

1.2.2017 Dvěma novými provedeními systémových LED svítidel zkompletoval Rittal svůj nový program svítidel pro rozváděče. Série svítidel poprvé vyvinutá speciálně pro rozváděče je vedle verzí 1200 a 900 lumenů nyní k dostání i se světelným tokem 600 a 400 lumenů. Díky tomu nabízí Rittal vhodná řešení i pro menší systémy rozváděčů a skříní. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services