Přečtěte si:  Pozvánka s třídenní vstupenkou na veletrh URBIS


Pozvánky na akce


Stalo se
Frost & Sullivan ocenil společnost Landis+Gyr za vývoj inovativních technologií pro celosvětový rozvoj inteligentních sítí

11.2.2015 Na základě svých nejnovějších analýz trhu s řešeními AMI (Advanced Meter Infrastructure) udělila agentura Frost & Sullivan společnosti Landis+Gyr cenu „Světová společnost AMI roku 2014“. Společnost Landis+Gyr neustálými inovacemi AMI vytváří stále dokonalejší řešení pro systémy řízení energie. Dodává špičková řešení nejen pro energetické společnosti, ale také pro spotřebitele energie na celém světě. Landis+Gyr je jednou z mála společností v sektoru AMI, které dokáží poskytovat skutečné end-to-end řešení.

Společnost Landis+Gyr zaznamenala velké úspěchy v úsilí pomoci energetickým společnostem zvýšit efektivitu energetických sítí, snížit náklady na energii, udržitelně využívat zdroje a také plně využívat potenciál technologie smart grid. Disponuje také komplexním portfoliem produktů, které patří k nejrozsáhlejším v průmyslu, a poskytuje řešení pro současné i budoucí potřeby infrastruktury AMI. Typickým příkladem je systém Gridstream, modulární end-to-end řešení pro smart grid, který kombinuje měření, komunikace, řízení sítě, software, aplikace pro sítě i pro spotřebitele a profesionální služby v jediné bezpečné a integrované platformě.

Kromě svého organického růstu, krátce po převzetí společností Bayard Capital v roce 2004, uskutečnila společnost Landis+Gyr 14 různých investic v sektoru energetických společností a převedením kapitálových prostředků v hodnotě více než 1,2 mld. USD expandovala z podnikání v oboru měření do prostoru vytváření sítí a komunikací. Tyto technologie a kvalifikace ji vyzdvihly na vrchol trhu AMI a ve vlastnictví společnosti Toshiba od roku 2011 zůstává Landis+Gyr aktivní při získávání komplementárního know-how.

„V roce 2014 realizoval Landis+Gyr akvizici společnosti PowerSense, která se zabývá technologií smart grid, a společnosti GRIDiant, která se specializuje na technologie síťové konektivity,“ uvedl Gautham Gnanajothi, průmyslový analytik společnosti Frost & Sullivan. „Integrace nejmodernějších modelů konektivity GRIDiant a vysoce kvalitních monitorovacích a řídicích systémů a technologií optických senzorů PowerSense, společně se současným portfoliem Landis+Gyr, vytváří předpoklad pro vývoj přelomových produktů nové generace.“

Úspěch společnosti a její dobrý vztah se zákazníky je možné přičíst unikátnímu dvoustrannému přístupu k inovacím. Prvním je inovace nabídky standardních produktů a druhým inovace řešení přizpůsobených potřebám zákazníků. Takový přístup pomáhá dosáhnout rovnováhy mezi požadavky trhu a požadavky zákazníka z pohledu inovací.

Společnost Landis+Gyr je příkladem vysoké hodnoty pro zákazníky, protože nabízí produkty s vynikajícím poměrem cena/výkon, kvalitní měřidla, možnosti využití potenciálu a vlastností sítě, zvýšení provozní kapacity prodeje a vysokou úroveň zabezpečení. Svým zaměřením na inovace ve všech oblastech podnikání zajišťuje interoperabilitu v celém procesu hodnot. Má v průmyslu největší základnu nainstalovaných měřidel s více než 300 miliony přístrojů, nainstalovala přibližně 49 milionů inteligentních měřidel a poskytla služby energetického managementu pro 14 milionů odběrných míst.

zvětšit obrázek

„Landis+Gyr poskytuje prvotřídní průmyslové služby, od výzkumu a vývoje produktů až po vysoce kvalitní poprodejní služby a efektivní servis a provoz,“ uvedl Gautham. „Spolupracuje s nejlepšími světovými dodavateli na optimalizaci hodnot pro své zákazníky a podporuje inovativní a udržitelný proces spolupráce a poskytování služeb.“

V roce 2013 zaujala společnost Landis+Gyr první místo na světovém trhu (s výjimkou Číny) s tržním podílem 44 procent, což představuje nárůst o 11 procent oproti roku 2012, a více než pětkrát větší tržní podíl, než jaký zaujímá její nejbližší konkurent. Úspěch poskytovaných řešení a služeb zajistil společnosti Landis+Gyr uznání za technologickou vyspělost, inovativní přístup a zaměření na zákazníka.

Agentura Frost & Sullivan každoročně uděluje tuto cenu společnostem, které prokázaly vynikající výsledky v inovativní strategii růstu a její účinné implementaci. Oceněná společnost prokázala silnou pozici z hlediska inovace produktů a technologií, hodnot služeb pro zákazníky a rychlosti reakce na požadavky trhu. Záměrem ocenění je sledovat výrazné hráče na průmyslovém trhu a jejich aktivity a oceňovat nejlepší postupy, které napomáhají budoucímu růstu.

Cena Best Practices agentury Frost & Sullivan oceňuje společnosti na různých regionálních i globálních trzích za výjimečné úspěchy a výkony, například v oblasti dosahování vedoucího postavení, technologických inovací, zákaznických služeb a vývoje strategických produktů. Průmysloví analytici srovnávají hráče na trhu a měří výkony pomocí hloubkových průzkumů, analýz a rozsáhlého sekundárního testování, aby mohli určit, které průmyslové postupy jsou těmi nejlepšími.

O společnosti Landis+Gyr

Společnost Landis+Gyr je předním světovým poskytovatelem integrovaných řešení v oblasti energetiky zaměřených na potřeby energetických společností a je jedinečným ve své schopnosti dodávat moderní měřicí řešení typu end-to-end. Landis+Gyr nabízí v současné době nejširší portfolio produktů a služeb v oboru měření energie a připravuje cestu pro novou generaci smart grid. Landis+Gyr je samostatná rychle rostoucí společnost skupiny Toshiba (TKY:6502), která je ze 40 % vlastněna společností Innovation Network Corporation of Japan. Landis+Gyr působí ve 30 zemích na pěti světadílech a zaměstnává 5 500 lidí a jejím cílem je celosvětová podpora lepšího využívání energie.

Obrázky © Landis+Gyr

Více na www.landisgyr.cz

Přečtěte si také další související články v naší rubrice Smart Metering:

Co to je a jak funguje inteligentní město – smart city

27.1.2015 Na našich stránkách Proelektrotechniky.cz někdy píšeme o projektech „inteligentních měst“ neboli „smart city“ ve světě, například v souvislosti se španělskou Barcelonou, japonskou Jokohamou i „chytrým městečkem“ Fujisawa na předměstí Tokia. Z porovnání informací z těchto projektů je zřejmé, že koncept smart city se aplikuje po celém světě, ovšem je vykládán velmi rozmanitě. 


Lyon Confluence Smart Community: francouzský demonstrační projekt inteligentního bydlení

25.6.2014 Lyon Confluence je obytná čtvrť ve francouzském Lyonu, vzniklá rekultivací bývalé průmyslové a dopravní zóny v centrální části města na soutoku Rhóny a Saony. V této čtvrti probíhá od konce roku 2011 Demonstrační projekt inteligentní obce Lyon Confluence, realizovaný japonskou Organizací pro rozvoj nových energetických a průmyslových technologií (NEDO) s podporou Ministerstva hospodářství, obchodu a průmyslu. V červnu 2014 zaznamenal tento projekt důležitý milník: 


Landis+Gyr hraje klíčovou roli v projektu inteligentní sítě pro TEPCO

19.5.2014 Společnosti Tokyo Electric Power Company (TEPCO) a Toshiba Corporation zahájily spolupráci při realizaci inteligentních sítí v Tokiu. Společnost Toshiba dodává pro TEPCO komunikační systém pro inteligentní měření a související systém pro správu naměřených dat (MDMS), za technické zabezpečení odpovídá Landis+Gyr. Jde o nejrozsáhlejší projekt inteligentních sítí na světě. 


British Gas a Landis+Gyr uskutečnili transakci v oblasti inteligentních měřidel v objemu 600 mil. liber

14.5.2014 Do roku 2020 budou ve Velké Británii inteligentní měřidla v rámci příslušné vládní iniciativy zavedena jako standardní řešení do domácností a podniků v celé zemi. Tato měřidla nahradí stávající plynoměry a elektroměry. Průměrná britská domácnost by tak měla ušetřit více než 65 liber (65,50 GBP) ročně díky snížení spotřeby energie o 5%. Výpočet provedla společnost Oxford Economics na základě průměrného ročního vyúčtování za oba druhy energie ve výši 1310 GBP podle údajů organizace Ofgem. 


Nice Grid: první evropský demonstrační projekt solární smart grid

24.2.2014 Od ledna do března 2014 probíhají reálné testy fungování prvního evropského systému smart grid využívajícího solární energii. Jako projekt s názvem Nice Grid je tento systém instalován a testován ve francouzském městě Carros. Cílem projektu Nice Grid je prověřit v provozní praxi fungování systému smart grid pomocí moderních zařízení pro komunikaci a řízení odpovědi sítě na okamžitou poptávku 


Přeměna záplavy dat na zdroj cenných informací – software Gridstream MDMS pro velké objemy dat

14.2.2014 Po celé Evropě se začínají používat desítky milionů inteligentních měřidel. Mnoho energetických a distribučních společností tak čelí přílivu velkých objemů dat, která proudí do jejich systémů. Stovky milionů odečtů měřidel denně, společně s informacemi o kvalitě energie a stavu sítě, neustále navyšují terabajty informací, které by se měly ukládat do jediného datového skladu. Energetické společnosti proto potřebují efektivní systém 


Finsko aplikuje smart metering a připravuje smart grids

11.2.2014 Podle finské legislativy o účtování a chytrém měření z roku 2009 měly být do začátku roku 2014 instalovány chytré elektroměry v 80 % všech domácností. To je velmi vysoký podíl ve srovnání s evropským průměrem pohybujícím se kolem 22 %. V tomto případě však realita legislativu ještě předběhla: Chytré elektroměry jsou nyní instalovány v 98 % finských domácností. Ve finských podmínkách je důvodem této expanze smart meteringu nejen ekologické povědomí obyvatel, ale také snaha energetických společností co nejlépe zabezpečit dodávku elektřiny i do těch nejodlehlejších oblastí země.  


 

Naše tipy

Copyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services