Přečtěte si:  Plán autonomní mobility otevírá dveře automatickým silničním vozidlům v ČR


Pozvánky na akce


Stalo se
Nové samostatně stojící skříně VX SE nabízejí větší jednoduchost

1.3.2021 Firma Rittal nabízí velice propracovaný systém řadových skříní VX25. Skříně z této nabídky se velice často používají také jako samostatně stojící, ale to nemusí být nejvýhodnější řešení. Požadavky na samostatně stojící skříně jsou odlišné od požadavků na systém řadových skříní, a právě proto přichází zcela jedinečné řešení v podobě skříní VX SE. Tento typ skříně kombinuje výhody kompaktních skříní AX s technikou řadových skříní VX25. Při vývoji těchto produktů byl také kladen velký důraz na efektivnější, bezpečnější a rychlejší montáž. Kompatibilita s VX25 je samozřejmostí. Řada samostatně stojících skříní VX SE nově zahrnuje také skříně s hloubkou 300 mm, což jsou skříně zejména vhodné pro domovní instalace. Své uplatnění jistě naleznou jak v rozvodnách, tak jako rozváděče na jednotlivých patrech.

Samostatně stojící skříně VX SE

Pokud má být rozváděč instalován jako samostatně stojící, pak skříně řady VX SE od společnosti Rittal nabízejí ve srovnání se systémem řadových skříní významné výhody. Tyto skříně je možné použít jak v průmyslových, tak i v domovních aplikacích. Typickou oblastí použití je nasazení těchto skříní u kompaktních obráběcích strojů, kde tato skříň umožní instalaci komponentů pro řízení a distribuci elektrické energie.

Skříně řady VX SE od společnosti Rittal poskytují tyto výhody:

Rychlost: Na rozdíl od systému řadových skříní s rámem a odnímatelnými bočnicemi mají samostatně stojící skříně samonosnou konstrukci, kde střecha, bočnice a profilovaný rám jsou z jednoho kusu materiálu. Skříně jsou vyráběny jak z ocelového plechu, tak z nerezové oceli. S ohledem na skutečnost, že střecha a bočnice jsou součástí základní skříně, je snazší samotný proces specifikace a objednání. Dále také odpadá nutnost samostatného elektrického pospojení, jelikož o vše potřebné se postará svařovaná konstrukce, což přináší další úspory, nejen času.

Vnitřní výbava ve skříních VX

Bezpečnost: Protože mezi bočnicemi, střechou a rámem nejsou žádné mezery a spáry, je minimalizováno hromadění nečistot a prachu, což zvyšuje bezpečnost. Základní verze modelu VX SE má stupeň krytí IP55, odolnost proti mechanickému nárazu IK10, automatické vyrovnání potenciálu, vysokou pevnost a stabilitu díky mimořádně vysoké torzní tuhosti a nosnosti 1,5 tuny. Pro náročné prostředí je samostatně stojící skříň VX SE také k dispozici s krytím IP66 a NEMA 4/4x. Integrované podlahové plechy ve spodní části rámu zjednodušují instalaci kabeláže, a to i v případech s extrémně velkým počtem vodičů, a zajišťují ergonomické provádění přípravných prací pro kabeláž.

Jednoduchost: Použití samostatně stojící skříně VX SE o šířce až 1800 mm nabízí výrobcům rozváděčů významnou úsporu. Například jedna skříň může nahradit kombinaci až tří řadově spojených skříní. Odpadá nutnost těsnění a příslušenství pro řadové spojení, mezikus montážní desky, nebo více podstavců/soklů – současně se šetří čas při montáži a instalaci.

Kompatibilita: Aby si Rittal zachoval výhody systému řadových skříní VX25, pokud jde o instalaci vnitřních komponent, vytvořil nové samostatně stojící skříně VX SE plně kompatibilní s VX25. Výrobci rozváděčů, kteří přecházejí na VX SE, proto nemusí provádět žádné zásadní úpravy, pokud jde o konstrukci, montáž nebo instalaci komponent – vše zůstává stejné. Protože základní profil skříní VX SE je shodný s profilem VX25, lze tedy snadno využívat a instalovat základní příslušenství skříní VX25, jako jsou podlahové plechy a kabelové svorky. Kompatibilitu s VX25 pro vnitřní komponenty umožňuje adaptérová lišta. Ta umožňuje snadnou instalaci veškerého vybavení, jako jsou chassis pro vnitřní montážní rovinu a dělené montážní desky do skříní VX SE. Díky tomu je možné kombinovat skříně VX SE s jakýmkoli příslušenstvím VX25. Výrobci rozváděčů proto nepotřebují žádné speciální příslušenství pro instalaci vnitřního vybavení do samostatně stojící skříně. Místo toho mohou jednoduše využít existující komponenty z portfolia již existující produktové řady.

Skříně VX SE s hloubkou 300 mm pro aplikace, kde je kladen důraz na prostor

Všestrannost: Pro použití ve stavebnictví (topení/chlazení/ventilace) nabízí společnost Rittal model VX SE ve verzi s hloubkou 300 mm. Mezi výhody tohoto produktu patří rozmanité možnosti instalace vnitřních komponent, možnosti flexibilní kabeláže díky novému modulárnímu systému kabeláže a rychlé úpravy specifické pro zákazníka, například výřezy.

Rittal věří v sílu jednoduchosti: Skříně Rittal VX SE se díky svým technickým vlastnostem jistě stanou využívaným produktem a to nejen u strojírenských společností.

Více informací zde  

Rittal Czech

Foto © Rittal Czech

Více na www.rittal.cz

Přečtěte si také:

Nové plastové rozváděčové skříně AX od firmy Rittal

3.2.2021 S vývojem nových plastových skříní AX společnost Rittal dokončila kompletní obnovu celé produktové řady kompaktních skříní. I v těchto skříních lze standardně využít osvědčenou technologii sofistikovaného systémového příslušenství, které je instalováno do velmi odolného robustního pláště z plastu. Plastové rozváděčové skříně AX ochrání instalovanou elektrotechnickou výbavu i v nejnáročnějších prostředích, jako je např. venkovní instalace. 


Profesionální ruční nářadí Rittal

2.9.2020 Rittal představuje rozsáhlou nabídku vysoce kvalitního ručního nářadí. Od jednoho dodavatele tak získáte veškeré pracovní a výrobní nástroje, které najdou uplatnění nejen při výrobě rozváděčů. 


Nové malé a kompaktní rozváděčové skříně firmy Rittal

Ještě lepší než originál

4.5.2020 Již téměř 60 let je kompaktní rozváděčová skříň řady AE nejoblíbenější rozváděčovou skříní na světě – jedná se o nesporný originál a vůbec první standardizovaný sériově vyráběný produkt svého druhu. Postupem času se skříň řady AE průběžně vylepšovala a dnes ji lze nalézt téměř ve všech průmyslových odvětvích, s instalovaným počtem v řádu milionů. Se zahájením prodeje nové generace skříní řady AX a KX, který proběhl 1. 3. 2020, Rittal přepracoval a přizpůsobil malé a kompaktní skříně aktuálním požadavkům trhu. Díky tomu zákazníci poznají nové funkce, které zefektivňují a urychlují procesy hodnotového řetězce a zvyšují všestrannost a spolehlivost.


Zvyšování efektivity při výrobě řídicích a distribučních rozváděčů

4.2.2020 Rittal začíná být vnímán jako dodavatel kompletního řešení pro firmy zabývající se výrobou řídicích a distribučních rozváděčů. Spojením produktů – automatizačních strojů/poloautomatů firmy Rittal a softwaru/aplikací firmy EPLAN, vzniká ideální prostředí pro realizaci výroby rozváděčů v duchu Průmyslu 4.0. 


Ri4Power systém založen na původním systému VX25

Vyšší výkon s použitím menšího množství mědi

29.5.2019 Na letošním veletrhu v Hannoveru (Hannover Messe) představila společnost Rittal nový systém rozvodu proudu VX25 Ri4Power. Přináší ještě vyšší efektivitu pro výrobce průmyslových rozváděčů. VX25 Ri4Power nabízí další výhody, jako je vyšší proudová zatížitelnost a snadnější monitorování a údržba. Systém je testován a certifikován dle EN 61439. 


Klimatizace pro skříňový rozváděč

Chlazení s cloudovým řešením

6.9.2018 Chladicí zařízení hrají stále důležitější úlohu v oblasti průmyslu 4.0. Lze je vybavit rozsáhlými komunikačními možnostmi. Komplexní komunikace od čidla v chladicím zařízení po cloudové systémy otevírá nové možnosti použití. Předpokladem jsou zařízení s přípravou na IoT, jako např. nové chladicí jednotky a chillery řady Rittal Blue e+. Během doby životnosti zařízení pro chlazení rozváděče jsou náklady, které připadají na údržbu a servis, spolu s náklady na energie zpravidla výrazně vyšší než původní investice do chladicího zařízení samotného. Optimalizace u servisu a údržby mohou vést ke snížení pracnosti, a tím také nákladů 


Nové IT systémové LED svítidlo od společnosti Rittal

Svítíme IT na cestu

12.4.2018 Společnost Rittal rozšiřuje svůj sortiment o nové systémové LED svítidlo, se světelným výkonem 600 lumenů, určené pro síťové a serverové IT rozváděče. Nové IT systémové LED svítidlo od firmy Rittal bylo speciálně navrženo s ohledem na použití v serverových a síťových skříních („IT rozváděčích“). Díky světelnému výkonu 600 lumenů skvěle splňuje požadavky na osvětlení IT rozváděčů, jako je Rittal TS IT nebo TE 8000. 


 

Naše tipyCopyright © 2012 – 2024 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services